مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶
۰ نفر

فرماندار یزد از تشکیل کمیته امنیتی برای برخورد با اتباع خارجی غیرمجاز و متخلف خبر داد و گفت: اتباع خارجی فقط باید در چارچوب قانون فعالیت‌های خود را پیش ببرند.

افغان

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سیدمحمد رستگاری افزود: در برخی از مناطق حاشیه‌ای شهر، اتباع خارجی غیرمجاز با انجام برخی تخلفات، به عنوان مجرم محسوب می‌شوند که در این کمیته افراد مجرم شناسایی و با همکاری دادستان برخورد قانونی با آن‌ها انجام‌می‌شود.

وی بیان کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی مردم یزد، موضوع ساماندهی اتباع خارجی در مرکز استان است. ساماندهی حضور اتباع خارجی به ویژه افغان‌ها خواسته بسیاری از شهروندان است، اما با وجود برگزاری جلسات متعدد در این زمینه، در مورد رویکرد و نحوه برخورد با اتباع خارجی نقطه نظرات مختلفی وجود دارد.

رستگاری ادامه داد: در قانون، برای اتباع مجاز و دارای کارت اقامت، حقوقی تعریف شده، اما در مورد حضور اتباع غیرمجاز در محلات شهرستان یزد موضوعات مختلفی همچون مباحث امنیتی، سکونت و اشتغال این افراد مطرح می‌شود.

فرماندار یزد با اشاره به تصدی برخی مشاغل توسط اتباع خارجی، اضافه کرد: گزارش‌های رسمی و نیمه رسمی در این زمینه وجود دارد که اتباع خارجی به برخی مشاغلی که اتباع ایرانی به آن تمایل چندانی نداشتند، ابتدا به عنوان کارگر وارد و در نهایت کارفرما شده‌اند.

وی با تاکید بر ضرورت همراهی مردم و معتمدان محلات در ساماندهی اتباع خارجی، گفت: بحث ساماندهی اتباع باید طبق ضوابط و قوانین دنبال شود، بنابراین در حوزه‌ کمیته اجتماعی قطعا جلسات متعددی با معتمدین محلات در مورد سکونت و آموزش اتباع خارجی برگزار خواهد شد.

رستگاری ادامه داد: به طور کلی رویکرد اصلی در ساماندهی اتباع خارجی طرد اتباع غیرمجاز و قانونمند کردن امور اتباع مجاز است.
فرماندار یزد اضافه کرد: طرد اتباع خارجی غیرمجاز به عنوان یک امر قانونی و از انتظارات اصلی مردم است که این مهم با راه‌اندازی کمیته مشترکی بین دستگاه‌های مرتبط، به صورت منسجم‌تر دنبال می‌شود.

وی بیان کرد: در برخی مشاغل شهرستان مانند کوره‌های آجرپزی، گلخانه‌ یا ضایعات فروشی، اتباع خارجی به عنوان کارفرما شناخته می‌شوند. در این زمینه دستگاه‌های مرتبط ملزم به ورود جدی، شناسایی و انجام اقدامات مناسب هستند.

کد خبر 512856

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها