عبدالناصر همتی گفت: این روزها به علت تداوم فشار حداکثری، شیوع کرونا و تعطیلی سه ماهه بسیاری از فعالیت‌ها و کاهش قیمت نفت و سایر فرآورده‌های نفتی، تهدیدات جدید آمریکا انتظارات تورمی را بالا برده است اما وضعیت امروز بازارها سخت‌تر از تابستان ۱۳۹۷ نیست و ثبات لازم به بازار بازخواهد گشت.

همتي هوم پيج

به گزارش همشهری آنلاین، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشت اینستاگرامی خود نوشت: وضعیت امروز بازارها در اقتصاد کشورمان حتماً سخت‌تر از مرداد و شهریور ۱۳۹۷ نیست. در آن روزها با شروع و تشدید تحریم‌های آمریکا، بازارهای ارز، سکه و سایر دارایی‌ها به شدت به هم ریخت و نرخ دلار در بازار به رقم‌های بسیار بالا رسید. ولی با مدیریت بازارها و تدابیری که به کارگرفته شد، علیرغم تمامی مشکلات در مدت دو سال گذشته، ثبات نسبی بازارها در نرخ‌های بسیار پایین‌تر ارز، برقرار و رشد اقتصاد غیرنفتی در اواخر سال ۱۳۹۸ مثبت شد.

وی اظهار کرد: این روزها نیز به علت تداوم فشار حداکثری، شیوع کرونا و تعطیلی سه ماهه بسیاری از فعالیت‌ها و کاهش قیمت نفت و سایر فرآورده‌های نفتی، تهدیدات جدید آمریکا و... انتظارات تورمی را بالا برده است. در روزهای آتی، پیش‌بینی‌های بانک مرکزی از تورم یکسال آتی و «تورم هدف»، اعلام خواهد شد. محاسبات و برآوردهای اداره بررسی‌های اقتصادی بانک بسیار کمتر از آن چیزی است که در فضای تبلیغاتی مطرح می‌شود. همانطور که قبلا گفتم شرایط دشوار است. اما روند در حال بهبود بوده و قابل مدیریت و ثبات نیز قابل اعاده است.

همتی افزود: در روزهای اول حضورم در بانک مرکزی اعلام کردم همه داشته‌های علمی و تجربی خود را برای کنترل اوضاع به کار خواهم بست. امروز نیز با تجربیاتی به مراتب بیشتر از آن‌روز است، اعلام می‌کنم با تلاش جدی همکارانم در بانک مرکزی، سیستم بانکی و نیز سایر بخش‌های مختلف اقتصادی، به حول قوه الهی، ثبات لازم در بازارها برقرار خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی اضافه کرد: همراهی مردم و فعالان اقتصادی دربخش‌های تولید و صادرات  این بار نیز، پشتیبان اصلی تلاش خدمت‌گزاران‌شان خواهد بود.

کد خبر 512825

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مولایی GB ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
  7 0
  خاوري کجاست ؟ کانادا ! رفتید دنبالش که پولهای بیت المال را برگردانید؟ پولهای بابک را گرفتید ؟ بقیه اختلاسها در چه مرحله‌ای از پیگیری قرار دارد ؟ چند نفر از اختلاس کنند گان را تا حالا به کشور برگرداندید؟ چقدر از پولهای اختلاس شده در موسسات مالی را از اختلاس کنند گان گرفتید
 • ashkan PL ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
  9 10
  معلوم برا شما سخت نیست،سختیش برا ما مردم عادیه!
 • IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
  10 1
  بعضی ها ماشینش رو فروخته گذاتشته بورس، فردا دوچرخه هم گیرش نمیاد
 • IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
  14 1
  بر خلاف نطر ایشان، قیمت دلار در شهریور ۹۷ که در اوج قرار داشت به ۱۷۵۰۰ نرسید
 • داود IR ۰۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
  2 0
  روی که روی نیست سنگ پای قزوین را میگه آخه تو چقدر نرمی ؟؟

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار