مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس گفت: آتش‌سوزی ظهر امروز شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه در معبد هندوها موجب بروز خسارت ۸۰ درصدی به غرفه‌های صنایع دستی موجود در این معبد شد.

آتش‌سوزی معبد هندوها

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، فرجام دانش گفت: ظهر امروز ۲۷ اردیبهشت، ساعت ۱۲:۰۶ دقیقه خبر حریق در معبد هندوهای بندرعباس به سازمان آتش‌نشانی اعلام شد و به‌سرعت تیم‌های عملیاتی این سازمان در کمتر از ۵ دقیقه به محل آتش‌سوزی رسیدند.

وی افزود: این آتش‌سوزی در غرفه‌های صنایع دستی موجود در معبد به وقوع پیوسته و به علت جنس سازه‌ها که از چوب و سوند بود ۲۰ غرفه در آتش سوخت و خسارت ۸۰ درصدی به بار آورد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس گفت: متاسفانه برای احداث این غرفه‌ها هیچ استعلامی از سوی سازمان میراث فرهنگی از سازمان آتش‌نشانی اخذ نشده و همین امر و سهل‌انگاری موجب بروز این حادثه شد.

وی تصریح کرد: در این غرفه‌ها حتی یک کپسول اطفای حریق وجود نداشت و همین مسئله موجب شد سایر غرفه‌ها نیز در آتش بسوزند.

دانش گفت: در این آتش‌سوزی خوشبختانه به معبد هندوها خسارتی وارد نشده است.

وی با ابراز گلایه از برخی دستگاه‌ها برای عدم استعلام از این سازمان برای رعایت موارد ایمنی اظهار داشت: همه دستگاه‌ها و نهادها باید پیش از احداث غرفه‌های این‌چنینی از سازمان آتش‌نشانی استعلام بگیرند، قطعا اگر برای غرفه‌های معبد هندوها از ما استعلام می‌گرفتند با ساخت غرفه با این نوع جنس موافقت نمی‌شد و یا سخت‌گیری‌های پیشگیرانه‌ای برایشان وضع می‌کردیم. 

کد خبر 512198

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار