نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد از موضع آمریکا مبنی بر اینکه دو سال بعد از خروج از برجام، هنوز هم عضوی از این توافق است، انتقاد کرد.

واسیلی نبنزیا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد ادعای آمریکا مبنی بر اینکه دو سال بعد از خروج از توافق هسته‌ای ایران، هنوز هم عضوی از آن است، «احمقانه» توصیف کرد.

«واسیلی نبنزیا» از این ادعای آمریکا که دو سال بعد از خروج از برجام هنوز عضوی از این توافق است و می‌تواند موجب بازگشت تمام تحریم های سازمان ملل علیه ایران شود، انتقاد کرد و آن را «احمقانه» خواند.

نماینده روسیه در سازمان ملل بامداد چهارشنبه در نشستی ویدئوکنفرانسی گفت: این مسخره است. آنها عضو نیستند و هیچ حقی برای اجرای مکانیسم ماشه ندارند.

نبنزیا با بیان اینکه آمریکا باید بررسی کند که آیا احیای تحریم های سازمان ملل علیه ایران، ارزش آن را دارد یا نه، افزود: بازگشت فوری تحریم ها قطعاً به معنای پایان برجام خواهد بود. بی سابقه ترین بازرسی هایی که آژانس اتمی تا کنون از یک کشور داشته است، متوقف خواهد شد. آیا این به نفع آمریکا است؟

این دیپلمات روسیه در پاسخ به اینکه کشورش در قبال چنین قطعنامه ای از حق وتو استفاده خواهد کرد یا خیر، گفت: من هرگز به این سوال تا وقتی که زمان آن نرسیده، پاسخ نمی دهم. اما شما می توانید یک حدس سرانگشتی بزنید. من دلیلی برای اینکه تحریم تسلیحاتی بر ایران اعمال شود، نمی بینم.

گفتنی است که آمریکا در روزهای گذشته قطعنامه‌ای را که خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران است میان برخی از اعضای شورای امنیت توزیع کرده است. تصویب این قطعنامه به موافقت ۹ عضو شورای امنیت نیاز دارد و در عین حال روسیه و چین هم نباید آن را وتو کنند.

کد خبر 511138

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • آریا IR ۰۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
    0 0
    إن شاالله که کار بجایی نخواهند برد، اساسا غلطی نمیتونن کنن دیگه. احتمال خیلی خیلی زیاد روسیه وتو میکنه اگه لازم به وتو باشه، دست‌وپا زدن‌های الکیه..