مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۳
۰ نفر

مدیر امور عشایر استان تهران اعلام کرد که کوچ بهاره عشایر از مناطق گرمسیر (قشلاقی) به مناطق سردسیر (ییلاقی) این استان شروع شد.

عشاير

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، هاتف ممیزی افزود: یک هزار و ۸۰۰ خانوار عشایر استان از مناطق قشلاقی (گرمسیر) به‌سمت مناطق ییلاقی شهرستان‌های فیروزکوه، دماوند و شمیرانات کوچ خود را آغاز کردند.

وی بیان کرد: کوچ بهاره عشایر استان تهران امسال به‌دلیل شیوع ویروس کرونا با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی آغاز شده است.

ممیزی ادامه داد: عشایر استان تهران هم‌اکنون در مسیرهای میانبند (بین ییلاق و قشلاق) مستقر هستند و از اواخر خردادماه در مناطق ییلاقی استان مستقر خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ‌گونه گزارشی مبنی بر اینکه فردی از عشایر استان تهران به ویروس کرونا مبتلا شده باشند به‌دست نیامده، اما با همکاری استانداری، فرمانداری‌ها و شبکه‌های بهداشتی بر سلامت جامعه عشایری نظارت می‌شود.

مدیر امور عشایر استان تهران اضافه کرد: تامین امنیت در مسیر کوچ، تسهیل و هماهنگی لازم برای تردد عشایر و دام از معابر و جاده‌های برون شهری، ارائه خدمات بهداشتی به عشایر، واکسیناسیون و سایر خدمات دامپزشکی، آبرسانی، مرمت و بازگشایی مسیرهای عشایری از خدمات مهم دستگاه‌های مربوطه به عشایر است.

ممیزی افزود: عشایر استان تهران با ۷۰۰ هزار راس دام سبک از تولیدکنندگان عمده گوشت قرمز استان تهران هستند، این جامعه تولید کننده در سال گذشته بیش از ۶۷ هزار تن محصولات زراعی، باغی، لبنی و پروتئینی تولید کردند.

کد خبر 510670

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha