مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: در پیشنهادی از سوی استان به رئیس‌جمهور درخواست شد تا بین عید قربان تا غدیر چند روزی تعطیل عمومی اعلام شود تا فرصتی برای رونق دوباره گردشگری داخلی باشد.

کرمانشاه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امید قادری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه با اشاره به تأثیر شیوع کرونا بر حوزه گردشگری، گفت: ازآنجایی‌که این بیماری در زمان پیک گردشگری داخلی شیوع پیدا کرد، لذا این حوزه در ماه‌های گذشته کاملاً دچار رکود شد.

او گفت: طی سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی در کشور شد تا رونقی در حوزه گردشگری ایجاد شود، اما شیوع بیماری کرونا برنامه‌های این حوزه را متوقف کرد و اکنون نیاز داریم تا برای به جریان انداختن دوباره گردشگری داخلی اقداماتی لحاظ کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه افزود: بر این مبنا، اخیراً از سوی استاندار کرمانشاه پیشنهادی مطرح شد که ما نیز آن را به شکل مکتوب تنظیم کرده‌ایم تا برای رئیس‌جمهور ارسال شود.

او افزود: با توجه به‌پیش‌بینی‌های انجام شده مبنی بر احتمال فروکش کردن بیماری کرونا در ماه‌های آینده و تغییر سیر بیماری از وضعیت همه‌گیری به تک‌گیری، در این پیشنهاد عنوان‌شده تا بین دو عید قربان تا عید غدیر چند روز تعطیلی در کشور داشته باشیم تا گردشگری داخلی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی دوباره رونق گیرد.

قادری ادامه داد: متوقف شدن سفر و گردشگری در این چند ماه باعث شده بسیاری از مردم عطش مسافرت داشته باشند و قطعاً اگر در تابستان با فروکش شدن بیماری چند روز تعطیلی اعلام شود، فرصتی به مردم می‌دهیم تا به مسافرت بروند.

او گفت: البته می‌دانیم که بسیاری از مردم در این مدت به دلیل شیوع کرونا ازنظر اقتصادی دچار مشکل شده‌اند و شاید امکان سفر را نداشته باشند، برای همین پیشنهاد سفرهای ارزان‌قیمت را هم در برنامه داریم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه افزود: در کرمانشاه از همه تأسیسات گردشگری استان خواسته‌ایم تا در تابستان و شروع سفرهای داخلی تخفیفات لازم را برای گردشگران در نظر بگیرند و برای کادر درمانی کشور با توجه به تلاش‌های ارزنده و ایثارگرانه آن‌ها در مقابله با بیماری کرونا ۵۰ درصد تخفیف ارائه خدمات گردشگری خواهیم داشت.

کد خبر 510371

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مجید US ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
    0 0
    همه کارها تعطیل است هر کس میتواند از مرخصی استحقاقی خود استفاده کند مردم با این گرانی پول مسافرت رفتن ندارند اژانسها ی مسافرتی و هتل ها کور ان مواقع که چند روز تعطیل میشد تور ها را تا 100% گران میکردند حالا از جیب بخورند.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار