طبق تسهیلاتی که سباستین کورتس در اتریش در نظر گرفته، مساجد و اماکن مذهبی در این کشور می‌توانند از ۱۵ ماه می (۲۵ اردیبهشت) بازگشایی شوند.

مسجد در اتریش

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در اتریش  این در حالیست که حزب حاکم در اتریش حزب راستگرا (حزب مردم) حزب ضد اسلامگرایی است و سیاستهای افراطی در برابر ترویج اسلام در اتریش دارند.

سباستین کورتس، صدراعظم اتریش از اواخر ماه اپریل مرحله جدید تسهیل در اقدامات دولتی را اعلام کرد که براساس آن مساجد و اماکن مذهبی می توانند از پانزدهم ماه می میلادی بازشوند.

به همین منظور جامعه مسلمانان اتریش به عنوان نهاد مسئول امور مسلمانان، بیانیه مطبوعاتی صادر کرد و توصیه‌هایی را ارائه داد؛

براساس این بیانیه، متولیان مساجد از پانزدهم ماه می مجازند که مساجد را بازگشایی کنند اما هیچ اجباری در این کار وجود ندارد و اگر متولیان یک مسجد صلاح دیدند که مساجد بسته بمانند، باز نمی‌شود در واقع تنها مساجدی مجازند باز شوند که شرایط بازگشایی را داشته باشند.

شرایط بازگشایی مساجد شامل رعایت موازین بهداشتی، رعایت فاصله اجتماعی زمان انجام مناسک دینی و استفاده از ماسک می شود.

براساس این تصمیم گیری مساجد فقط برای اقامه نماز صبح، ظهر و عصر بازهستند و اقامه نماز مغرب و عشاء فعلاً در مساجد میسر نیست.

این تسهیلات در صورتی اتفاق می افتد که دولت اتریش تا پیش ازاین انجام هرگونه مناسک جمعی و دینی را در ماه مبارک رمضان ممنوع اعلام کرده بود.

براساس آمار رسمی این کشور، اتریش تاکنون حدود ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر مبتلای ویروس کرونا داشته است که از این تعداد حدود ۱۳۷۰۰ نفر درمان و حدود ۶۰۸ نفر جان باختند.

کد خبر 509636

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =