شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
۰ نفر

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان گفت: از ابتدای اسفند ۹۸ تاکنون تعداد کسب و کارهای دارای نماد اعتماد الکترونیک در استان، ۱۰ درصد افزایش داشته است.

كسب وكار اينترنتي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، فردین سعیدی اظهارکرد: با بررسی وضعیت استارتاپ‌های کردستان در حوزه فناوری اطلاعات، مشخص شد که کسب و کارهای اینترنتی حوزه خدمات عمومی و خرید و فروش الکترونیکی در شرایط بحران کرونا توسعه یافته‌اند.

وی اضافه کرد: اگر چه استارتاپ‌ها با ایده‌هایی نوآورانه در حوزه خدمات می‌توانند در مسیر توسعه و درآمدزایی کشور گام‌های بلندی بردارند، اما نکته مهم این است که در صورت وقوع اتفاقاتی پیش‌بینی نشده، تضمینی برای موفقیت آنها وجود ندارد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان یادآور شد: پس از شیوع و گسترش بیماری کرونا در دنیا و کشور، استارتاپ‌ها نیز از آسیب این ویروس در امان نمانده و همانند بسیاری از کسب و کارها دچار رکود و چالش شدند.

سعیدی افزود: با این وجود برخی از استارتاپ‌های استان در حوزه خدمات جابه‌جایی کالا و مرسولات، فروش الکترونیکی، فروش مایحتاج روزانه، خدمات فروش بدون نیاز به کارت بانکی و حوزه آموزش الکترونیک توانسته‌اند بحران کرونا را به فرصتی برای رونق بخشیدن به کسب و کار خود تبدیل کنند.

کردستان یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارد و ۵۷ درصد جمعیت شهری و روستایی این استان از اینترنت بهره‌مند هستند.

کد خبر 509497

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha