مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران از فروش ماسک در ۳۵ ایستگاه از خطوط اتوبوسرانی تهران تا پایان هفته جاری خبر داد.

اجبار زدن ماسك در اتوبوس

به گزارش همشهری آنلاین، محمود ترفع ضمن اعلام این خبر گفت: این ۳۵ ایستگاه شامل تعدادی از پایانه‌ها، ایستگاه‌های تبادلی و ایستگاه‌های پر مسافر در خطوط تندرو هستند. در حال حاضر مراکز فروش در پایانه‌های قورخانه، فیاض‌بخش، معین، خاوران و ایستگاه‌های میدان امام حسین (ع)، چهارراه ولیعصر (عج)، میدان فردوسی و میدان انقلاب راه‌اندازی شده‌اند.

وی در ادامه توضیح داد: مراکز فروش ماسک در ناوگان اتوبوسرانی زیرمجموعه‌ای از معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، فرهنگسراها و اداره کل بانوان شهرداری تهران هستند.

ترفع با بیان اینکه ۱۰ مرکز فروش ماسک متعلق به اداره کل بانوان شهرداری تهران  و ۲۵ مرکز دیگر متعلق به فرهنگسرای خاوران هستند، یادآور شد: در صورت همکاری و همیاری مراکز جهادی و فرهنگسراها تعداد مراکز فروش به ۶۰ ایستگاه خواهد رسید.

وی ضمن اشاره به مشکل تأمین دستگاه‌های کارتخوان، گفت: تأمین دستگاه‌های کارتخوان تبدیل به یک چالش برای فروش ماسک شده است چراکه جابه‌جایی وجه نقد به گسترش ویروس کرونا کمک می‌کند. اما فروشندگان ماسک به دلایل بسیار امکان تأمین دستگاه‌های کارتخوان در مدت زمان کوتاه را ندارند؛ برای مثال اگر زنان سرپرست خانوار که توسط اداره کل بانوان شهرداری تهران معرفی شده‌اند و وظیفه فروش ماسک را برعهده دارند، ضمن شروط بسیار برای دریافت دستگاه کارتخوان از بانک، یارانه‌شان هم قطع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران با تأکید بر اینکه پیگیری این مشکلات وظیفه شهرداری و ناوگان اتوبوسرانی نیست، بیان کرد: با تمامی مشکلات موجود در حال پیگیری از گروه‌های جهادی و فرهنگسراها برای افزایش تعداد دستگاه‌های کارتخوان هستیم.

  • راه‌اندازی غرفه‌های جدید عرضه ماسک در ۵۲ ایستگاه مترو تهران

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران نیز از راه‌اندازی غرفه‌های عرضه ماسک با قیمت مصوب در ۵۲ ایستگاه مترو خبر داد.

فرنوش نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران درباره اجباری شدن استفاده از ماسک در مترو تهران اظهار داشت: از روز شنبه سیزدهم اردیبهشت ۹۹ در مرحله اول در ۲۵ ایستگاه منتخب عرضه ماسک صورت گرفت و با توجه به تقاضای شهروندان و مسافران این غرفه ها در ۵۲ ایستگاه مترو تهران و حومه فعال شد.

وی تصریح کرد: این اقدام با محوریت وزارت صمت، شهرداری تهران و معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران و با همکاری اتاق اصناف تهران و اتحادیه پوشاک تهران در ایستگاه‌های تهران (صادقیه)، کرج، گلشهر، امام خمینی(ره)، شهرری، پانزده خرداد، تئاتر شهر، میدان آزادی، بیمه، آزادگان، میدان محمدیه، شادمان، سعدی، فرهنگسرا، امام حسین (ع)، نیروی هوایی، فردوسی، خیام، پایانه جنوب، جوانمرد قصاب، میدان انقلاب اسلامی، حسن‌آباد، شهدای هفتم تیر، شهید نواب صفوی، دروازه دولت، کلاهدوز، ابن سینا، پیروزی، حبیب‌اله، بهارستان، راه آهن، توحید، شهرک اکباتان، استاد معین، وردآورد، دانشگاه شریف، شوش، علی‌آباد، طالقانی، مفتح، شهیدبهشتی، میرداماد، قلهک، تجریش میدان شهدا، میدان حضرت ولیعصر (عج)، میدان جهاد، نبرد، دولت‌آباد، میدان صنعت و سبلان اجرا می‌شود.

نوبخت با اشاره به اینکه در این طرح سعی شده تا ماسک با قیمت مصوب در بیشتر ایستگاه‌های مترو عرضه شود، گفت: برای اجرای هرچه بهتر این طرح نیازمند یاری شهروندان و مسافران هستیم.

وی خاطرنشان کرد: این طرح به منظور حفظ سلامتی افرادی که قصد دارند از سامانه‌های حمل و نقل عمومی درون شهری استفاده کنند، تصویب شده است.

کد خبر 508384

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار