معاون توسعه و مدیریت منابع صندوق بازنشستگی کشوری از تمدید مهلت استفاده بازنشستگان از تسهیلات خرید از فروشگاه‌های رفاه و نیز زمان اختصاص مرحله دوم تسهیلات مشابه خبر داد.

صندوق بازنشستگی کشوری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، فتح الله شعبانی معاون توسعه و مدیریت منابع صندوق بازنشستگی کشوری گفت: پیش از این، مرحله نخست طرح یاری با ارائه تسهیلات یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی با کارمزد ۲ درصد برای خرید انواع کالا از فروشگاه های رفاه تا ۷ اردیبهشت ماه تمدید شده بود که با تفاهم سه‌جانبه بین صندوق بازنشستگی، بانک صادرات و فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه این مرحله تا ۲۷ اردیبهشت ماه مجدداً تمدید شد.

وی با بیان اینکه طرح یاری بازنشستگان کشوری از هفتم اسفند ماه ۹۸ آغاز شد و قرار بود مرحله نخست آن برای رفاه حال بازنشستگان و کمک به خریدهای نوروزی تا ۷ فروردین ادامه پیدا کند، اظهار کرد: با توجه به شرایط کشور در آن دوره زمانی و عدم امکان مراجعه بسیاری از بازنشستگان متقاضی به فروشگاه‌های رفاه، ارائه این تسهیلات به مدت یک ماه تا هفتم اردیبهشت ماه تمدید شد.

وی با بیان اینکه تمدید امکان استفاده از تسهیلات طرح یاری به دلیل استمرار شرایط مقابله با بیماری کرونا و محافظت از سلامت بازنشستگان بوده است، تصریح کرد: درخواست‌های مکرری از سوی بازنشستگان زیر پوششِ صندوق برای تمدید مجدد مرحله اول این طرح وجود دارد، اما به دلیل اینکه صندوق بازنشستگی در نظر دارد تا دوره‌های بعدی این طرح را نیز در زمان‌بندی پیش‌بینی شده اجرا کند، امکان تمدید مرحله اول طرح یاری بیش از ۲۷ اردیبهشت ماه وجود ندارد.

شعبانی افزود: بازنشستگانی که تا امروز موفق به استفاده از اعتبار تسهیلات یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی نشده‌اند حداکثر تا ۲۷ اردیبهشت ماه امکان بهره‌مندی از این تسهیلات را خواهند داشت.

معاون توسعه و مدیریت منابع صندوق بازنشستگی کشوری همچنین گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، دوره جدید طرح یاری از اول شهریور ماه ۹۹ اجرایی خواهد شد.

شعبانی تاکید کرد: با توجه به تغییرات زمانی و تمدید طرح تا ۲۷ اردیبهشت ماه، مقرر شده است اعتبار مصرفی در ۴ قسط و به ترتیب از حقوق ماه‌های اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد بازنشستگان کسر شود.

کد خبر 507977

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ناشنای IR ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
  1 0
  این تسهیلات بخوره توسرتون با۱۲۰۰ چکاری میشه کرو شماحق مارابدید مابقی پیشکش
 • سید IR ۲۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
  2 0
  بااین‌ پول چی میشه خرید‌ .
 • IR ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
  0 0
  طرحهای صندوق بازنشستگی چقدر نابخردانه هستند اگه راست میگن حقوق بازنشسته هارو زیاد کنند

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار