مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی گفت: در سال ۹۸، ۶۰ مورد آتش‌سوزی در اثر بی‌احتیاطی مردم در سطح جنگل‌ها و مراتع استان روی داده است.  

آتش سوزی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، حمید قاسمی، دوشنبه ۱۵ اردیبهشت در گفت و گو با خبرنگاران افزود: برای پیشگیری از آتش سوزی و جلوگیری از روشن کردن آتش در عرصه‌های منابع طبیعی، تفرجگاه‌ها و کانون‌های بحران به آتش در سطح منطقه حفاظت شده ارسباران در استان آذربایجان‌شرقی از جمله شهرستان‌های خداآفرین، ورزقان، اهر و کلیبر ۶۰ بنر هشدار دهنده از سوی این اداره کل نصب شده است.  

وی اظهار داشت: این کار با هدف بالا بردن فرهنگ و آگاهی عمومی در حفاظت از جنگل‌ها، مراتع و پوشش گیاهی و ایجاد حساسیت در بین مردم برای پیشگیری از وقوع آتش‌سوزی در این مناطق است.  

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی گفت: آموزش عمومی در مقاطع مختلف سنی و شغلی میسر می‌شود، آتش سوزی‌های عمدی و غیرعمدی جنگل‌ها از چالش‌های مهم محیط زیست و منابع طبیعی است که می‌توان با آموزش و آگاهی با شیوه‌های مختلف از جمله رسانه‌ای و سمعی و بصری این چالش را کمتر کرد.  

قاسمی ادامه داد: همکاری اصحاب و فعالان رسانه‌های استان با این اداره کل برای آگاه سازی مردم از اهمیت جنگل‌ها و مراتع و آگاهی بخشی به آنان نقش بسزایی در کاهش میزان آتش سوزی‌ها ایفا می‌کند.  

جنگل‌های ارسباران با ۱۶۴ هکتار وسعت در محدوده کوه‌های قره داغ و رودخانه ارس قرار گرفته است.  

کد خبر 507866

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار