پس از بارش‌های بهاری زندگی دوباره به تالاب‌های استان که برخی شهرت ملی و بین‌المللی دارند، بازگشته است.

تالاب

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، خشکسالی‌های چند سال اخیر در استان فارس سبب شده بود که تالاب‌های آن با یک خشکی سراسری روبه‌رو شوند و زیست گونه‌های حیوانی به‌ویژه پرندگان دریایی مانند فلامینگوها به خطر افتد.

این مسئله تا آنجا پیش رفت که در روزگاری نه‌چندان دور جوجه فلامینگوها برای زنده ماندن به نواحی روستایی پناه می‌بردند، اما از ابتدای سال ۹۹ بارندگی‌ها دوباره در نقاط مختلف استان رونق گرفته و همین امر سبب شده تالاب‌ها دوباره زنده شوند.

امروز زندگی دوباره به تالاب‌های استان که برخی شهرت ملی و بین‌المللی دارند، بازگشته است. بر اساس اطلاعات محیط‌زیست استان فارس به‌جز دریاچه پریشان که در فصل بهار آبگیری نداشته دیگر تالاب‌ها و دریاچه‌ها به شکل چشمگیری آبگیری شده‌اند.

بر این اساس تالاب بختگان با ۸۵ هزار هکتار ۲۰ درصد آبگیری شده، تالاب کمجان با ۴ هزار هکتار ۲۲ درصد، تالاب طشک با ۴۱ هزار هکتار ۳۱ درصد، دریاچه مهارلو با ۲۴ هزار هکتار وسعت ۷۳ درصد، ارژن با ۲۳۰۰ هکتار ۲۴ درصد، کافتر با ۴۶۰۰ هکتار ۲۸ درصد، هیرم با ۴ هزار هکتار ۸۰ درصد، برم شور با ۴۰ هکتار وسعت ۹۰ درصد و هفت برم با ۹۰ هکتار وسعت ۸۰ درصد آبگیری شده است.

کد خبر 507253

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =