یک منبع دیپلماتیک روسیه درباره آنچه هجمه رسانه‌ای روسیه به بشار اسد و رهبری سوریه خوانده شده، گفت: این اظهارات صحیح نیست و روسیه نظرات متعددی در قبال وضعیت سوریه دارد و هیچ هجمه‌ای وجود ندارد.

پوتین اسد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، این دیپلمات روس در گفت‌وگوی خود خاطرنشان کرد: مهم موضع رسمی روسیه است که حامی سوریه است.

وی فاش کرد که ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه بشار اسد را شخصاً دوست دارد و براساس پروپاگاندای غربی که می گوید او دیکتاتور است به اسد نمی نگرد.

بنا بر تاکید این دیپلمات، روسیه تنها با راس قدرت یعنی بشار اسد در سوریه تعامل می کند و مداخله روسیه در سوریه در چارچوب حاکمیت سوریه است. روسیه حاکمیت سوریه را نقض نکرده و چیزی را به دمشق تحمیل نمی کند و مداخله ای در ریز تصمیم گیری های سوریه ندارد.

این دیپلمات روس می افزاید: میان تعامل روسیه با هم پیمانانش و تعامل کشورهای غربی تفاوت وجود دارد، آن کشورها مواضع خود را براساس منافع خود به طور مداوم تغییر می دهند حال آنکه روسیه با هم پیمانانش به شیوه کشورهای استعمارگر برخورد نمی کند  و روابط و اءتلاف هایش مبتنی بر احترام متقابل است.

کد خبر 506555

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • US ۰۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
    0 0
    تو احترام سرت میشە آقای روسیە؟ هرچە بلاست تو سر ما آوردی .با اون پروندەی زرینت نصف ایران را دریدی ملحق کردی بە خودت تا هزار سال دیگە کمر ایران راست نشە... نکنە توبە کردی خبر نداشتیم؟

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار