فردی که به قصد اخاذی از راننده یک تاکسی اینترنتی، او را به قتل رسانده و خودرویش را به سرقت برده بود، دستگیر شد.

دستگیری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، صبح روز ۶ اردیبهشت یکی از شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و از وقوع قتل با سلاح گرم در محدوده خیابان فدائیان اسلام خبر داد که بلافاصله ماموران کلانتری شهرری به محل حادثه اعزام شدند. 

در همین راستا تیمی از ماموران این اداره به همراه تیم بررسی صحنه جرم در محل جرم حاضر شدند و تحقیقات خود را آغاز کردند که در جریان تحقیقات اولیه مشخص شد جسد متعلق به مردی حدوداً ۵۰ ساله با هویت ناشناس است که بر اثر اصابت گلوله از ناحیه پهلوی سمت راست کشته شده است. در پرس و جو و تحقیق از شاهدان ماجرا نیز مشخص شد که سرنشین یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ به مقتول تیراندازی کرده و پس از آن سوار بر خودرو متواری شده است. 

کارآگاهان در گام بعدی از تحقیقات در محدوده وقوع جرم پلاک خودرو را به‌دست آوردند و مالک خودرو به هویت «مژده» ۴۵ ساله را شناسایی کردند. این فرد با هماهنگی قضایی به پلیس آگاهی فرا خوانده شد و به ماموران گفت که خودرو در اختیار همسرش به نام رحمان ۵۲ ساله است که  روز قبل برای مسافرکشی از منزل خارج شده و تاکنون به خانه برنگشته است. با کسب این اطلاعات تصویر جسد کشف شده به این زن نشان داده و مشخص شد که مقتول همان رحمان است.

کارآگاهان با جمع‌بندی اطلاعات به دست آمده موضوع پرونده را سرقت مسلحانه منجر به قتل دانستند که در همین راستا نیز چندین تیم از کارآگاهان و با رصد محل‌های تردد خودروی سرقتی موفق شدند ظرف کمتر از ۲ روز خودروی مسروقه را در محدوده خیابان ولیعصر مشاهده و توقیف کنند. ماموران راننده و سرنشین دو خودرو به‌نام‌های جمشید ۲۵ ساله و جعفر ۲۴ ساله را که از اهالی یکی از استان‌های غربی کشور بودند نیز دستگیر و به مقر پلیس منتقل کردند.

خودروی مذکور نیز مورد بازرسی قرار گرفت و یک قبضه سلاح گرم به همراه یک فشنگ جنگی و تعدادی مدارک سرقتی از آن کشف و ضبط شد. دو متهم دستگیرشده نیز تحت بازجویی قرار گرفتند که در جریان آن، جمشید با اعتراف به قتل گفت: روز وقوع جنایت من از مبدا فرحزاد به مقصد فدائیان اسلام درخواست تاکسی اینترنتی کردم که با قبولی سفر از سوی مقتول به سمت مقصد حرکت کردیم. وقتی وارد خیابان فدائیان اسلام شدیم، کلتم را به قصد تهدید از کمرم بیرون کشیدم و به مقتول گفتم هرچیز با ارزشی که دارد، به من بدهد که با مقاومت او روبرو شدم. به همین دلیل با شلیک یک گلوله او را کشتم و او را همان جا رها کردم و با خودروی او از محل متواری شدم.

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با تایید این خبر اعلام کرد که در ادامه تحقیقات پلیسی متهمان به دو فقره سرقت مسلحانه دیگر با همین شیوه اعتراف و همدست دیگرشان به نام خسرو را نیز معرفی کردند که این فرد نیز دستگیر شد. این دو متهم پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

کد خبر 506513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار