مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام گفت: تمامی فضاهای آموزشی سنگی در این استان با تفاهم بین استاندار ایلام و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در سال ۹۹ تخریب و برچیده خواهد شد.

کلاس درس

به گزارش همشهری انلاین به نقل از ایرنا، نصرت‌الله رحیمی چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت افزود: براساس تفاهم‌نامه بین معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و استاندار ایلام که در دست اقدام برای انعقاد است، تمامی مدارس سنگی استان به تعداد ۸۰ فضا در قالب  ۱۶۸ کلاس درس تخریب و نوسازی خواهند شد.

وی ادامه داد: این مدارس سنگی که بیشتر مقطع تحصیلی ابتدایی هستند، هم‌اینک در روستاهای شهرستان های استان دایرند و پس از تخریب همین تعداد مدرسه با جدیدترین استانداردهای آموزشی جایگزین خواهند شد.

رحیمی این طرح را از برنامه‌های مهم این اداره کل در سال جاری برشمرد و گفت: برای تخریب و بازسازی این مدارس سنگی غیراستاندارد نزدیک به ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در صورت تحقق کامل تا پایان سال جاری مدارس جدید استاندارد در این مناطق احداث خواهند شد.

به گفته مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ایلام، برای ساخت این مدارس جدید از نیروهای متخصص و از جدیدترین استانداردهای ساخت و ساز بهره‌گیری خواهد شد که جهش مطلوبی برای فراهم کردن بستر فیزیکی تعلیم و تربیت دانش‌آموزان خواهد بود.

استان ایلام ۱۲۰۰ فضای آموزشی دارد.

کد خبر 506507

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار