یکی از شکایاتی که گاهی بیماران برای بررسی علت یا آن به متخصص پوست مراجعه می‌کنند، سیاه شدن زیر صفحه ناخن است. این مشکل گاهی همراه با درد است و گاهی هیچ دردی ندارد.

سیاه شدن زیر ناخن

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خبرگزاری برنا؛ نکته‌ای که در مورد تمام مشکلات پوست، مو و ناخن همیشه باید مدنظر داشت این است که قبل از اقدام به هرگونه درمان باید علت بیماری و مشکل را پیدا کرد. در مورد سیاه شدن زیر صفحه ناخن باید توجه داشت که گاهی بیماری مهمی مانند سرطان پوستی ملانوم می تواند موجب سیاه شدن بستر یا صفحه ناخن شود که نیازمند توجه فوری و اقدامات درمانی لازم است.

گاهی علت سیاه شدن صفحه ناخن به دلیل خون‌ریزی در بستر ناخن به دنبال ضربه وارد شده است. گاهی این ضربه ناگهانی و شدید است مانند کسی که ناگهان چکش را روی ناخنش می‌کوبد و در اثر خون‌ریزی لکه‌ای سیاه رنگ زیر بستر ناخن به وجود می‌آید که بسیار دردناک است.

۱۰ روش خانگی آسان برای سفید و محکم شدن ناخن‌های دست و پا

برای رهایی فرد از این درد باید با ایجاد سوراخی روی محل خون‌ریزی، یک قطره خون را خارج کرد تا درد بیمار آرام شود و این کار باید توسط متخصص پوست یا جراحی انجام گیرد.

گاهی علت خون‌ریزی و تغییر رنگ بستر ناخن به دلیل ضربه‌های نسبتا شدید ولی غیر ناگهانی است. مثلا بسیار پیش می‌آید که فردی به دنبال کوهنوردی، دچار خون‌ریزی زیر ناخن‌های شست دو طرف می‌شود و ممکن است گاهی علت این تغییر رنگ‌ها را به خاطر نیاورد.

کد خبر 506306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار