رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور نیروی انتظامی از اجرای قانون در مورد توقیف خودروهای دارای جریمه یک میلیون تومان به به بالا خبر داد و درباره شرایط ضبط گواهینامه رانندگی توضیح داد.

سرهنگ محمدحسن ابراهیم پور

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ محمدحسن ابراهیم پور رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور نیروی انتظامی در این باره گفت: بر اساس تبصره ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی آن دسته از رانندگانی که مبلغ جریمه‌های رانندگی آن‌ها بیش از ۱۰ میلیون ریال باشد، مشمول توقیف فیزیکی و سیستمی می‌شوند.

وی ادامه داد: برابر این قانون رده‌های عملیاتی درون و برون شهری پلیس راهور نیروی انتظامی به محض رویت چنین خودروهایی، موظف به توقیف وسیله نقلیه در استان‌های کشور هستند تا این جریمه‌ها پرداخت شود.

ابراهیم‌پور اضافه کرد: رانندگان می‌توانند از طریق سامانه اینترنتی راهور ۱۲۰ و سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ و همچنین مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +۱۰ از میزان تخلفات خودروی خود مطلع شوند.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا همچنین گفت: رانندگان وسایل نقلیه‌ای که مرتکب تخلفات رانندگی حادثه‌ساز می‌شوند، علاوه بر اعمال جریمه رانندگی، نمره منفی اخذ می‌کنند و در سوابق گواهینامه رانندگی آنان در سامانه اجرائیات ثبت می‌شود.

سرهنگ محمدحسن ابراهیم‌پور افزود: در صورت تکرار تخلفات یادشده و به حدنصاب رسیدن ۳۰ نمره منفی، در مرحله اول گواهینامه آنان به مدت ۳ ماه ضبط و از رانندگی محروم می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: برابر تبصره ۲ ماده هفت همین قانون در صورتی که متخلف به مدت ۶ ماه از زمان آخرین تخلف منجر به نمره منفی، مرتکب هیچ یک از تخلفات راهنمایی و رانندگی نشود همه نمرات منفی ناشی از تخلفات ارتکابی گذشته بدون اثر می‌شود و تخلفات بعدی وی به عنوان تخلف اول او محسوب می‌شود.

کد خبر 505890

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار