معاون دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: بانک اطلاعاتی مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار استان قزوین با هدف کنترل و کاهش جرائم تشکیل می‌شود.

ستاد کنترل مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار استان قزوین

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، ابراهیم احمدی گودینی در ستاد کنترل مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار استان قزوین، گفت: دستورالعمل تشکیل بانک اطلاعاتی این مجرمان به صورت شهرستانی، استانی و در نهایت کشوری است که از طریق ضابطان قضایی صورت می‌گیرد.

وی اطلاعات زندان و نیروی انتظامی را مهم‌ترین منابع موجود برای تشکیل بانک اطلاعاتی عنوان کرد و گفت: این اطلاعات در ۲ مرحله دستگیری و سوابق محکومیت به ترتیب از طریق نیروی انتظامی و زندان جمع آوری و ارسال می‌شود.

احمدی گودینی گفت: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که برای ما اولویت دارد، مشخص شدن مسئولان ارسال این لیست در پلیس‌های تخصصی نیروی انتظامی استان است تا اطلاعات و اسامی مجرمان در قالب مشخصی جمع بندی شود.

معاون دادستان قزوین تصریح کرد: سامانه رخداد یکی از روش‌های جمع آوری اطلاعات مجرمان در نیروی انتظامی است که باید با روش‌های مختلف برای تقویت آن اقدام کرد.

وی افزود: در صورت تکمیل این بانک اطلاعاتی می‌توان گام‌های بلندی را برای کنترل مجرمان حرفه‌ای و سابقه دار استان برداشت و موفقیت‌های زیادی را هنگام بروز جرایم مختلف در سطح جامعه کسب کرد.

کد خبر 505877

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =