استاندار قم پس از جلسه ویدئوکنفرانسی با رئیس جمهور گفت: وضعیت قم هنوز سفید نیست. بنابراین حرم مطهر حضرت معصومه(س)، مسجد جمکران و سایر مساجد استان قم همچنان بسته خواهد بود.

حرم حضرت معصومه (س)

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، بهرام سرمست امروز یکشنبه ۷ اردیبهشت پس از پایان جلسه ویدئو کنفرانسی با رئیس‌جمهور در ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کرد: از آنجایی که هنوز بیماران بستری و افراد فوتی ناشی از کرونا در قم وجود دارند، وضعیت قم سفید نیست و به همین جهت حرم مطهر، مسجد جمکران و سایر مساجد همچنان بسته خواهد بود.

سرمست افزود : نماز جمعه و جماعات نیز همچنان تا پایان اردیبهشت برگزار نخواهد شد. همچنین شهرهایی که به وضعیت سفید برسند از طرف وزارت بهداشت اعلام خواهد شد.

استاندار قم از تفویض اختیار دولت به استانداران برای تغییر ساعت کاری پاساژها و مراکز تجاری هم خبر داد و افزود: بر اساس این مصوبه در مناطق گرمسیری استانداران باید در خصوص افزایش ساعت کار مراکز تجاری تصمیم بگیرند.

سرمست تاکید بر استفاده از ماسک و دستکش برای مسافران مترو و اتوبوس را نیز از دیگر مسائل مطرح شده در این جلسه عنوان کرد و گفت: مقرر شد وزارت بهداشت ضرورت استفاده از این مهم را بعدا اعلام کند.

استاندار قم دیگر مصوبات جلسه امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا را، تمدید تسلیم اظهارنامه های مالیاتی مودیان تا پایان شهریور و تمدید برگزاری مجامع عمومی شرکت ها تا ۲ ماه آینده اعلام کرد.

وی با تشکر از همه مردم که در سیر نزولی بیماری کرونا در قم مشارکت کردند، گفت: از همه مشتاقان اهل بیت (ع)   درخواست داریم همچنان از مساجد به عنوان پایگاه انفاق و مواسات استفاده کنند.

کد خبر 505299

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار