مجموع نظرات: ۰
شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۲
۰ نفر

روزنامه سعودی «عکاظ» گزارش داد، مقام‌های بلندپایه این کشور به دادستان کل سعودی دستور دادند تا صدور حکم شلاق در مجازات‌های تعزیری لغو و به مجازات‌های دیگر اکتفا شود.

پلیس عربستان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، روزنامه سعودی «عکاظ» گزارش داد که مقام‌های بلندپایه این کشور به دادستان کل سعودی دستور دادند تا صدور حکم شلاق در مجازات‌های تعزیری لغو و به مجازات‌های دیگر اکتفا شود.

عکاظ به نقل از منابع آگاه توضیح داد: دادگاه‌ها موظف هستند این اصل را به اجرا درآورند و در هر شرایطی از آن سرپیچی نکنند.

بر اساس این حکم دادگاه‌ها موظف هستند بر پایه اوامر صادر شده در این خصوص از سوی دربار پادشاهی سعودی، در مجازات‌های تعزیری به زندان یا دریافت غرامت مالی یا هر دو با هم و یا مجازات‌های جایگزین بسنده کنند.

عکاظ افزود: مجازات تعزیری شامل جرم و جنایاتی می‌شود که در مورد آن‌ها هیچ گونه مجازات یا کفاره خاصی تعریف نشده است.

این در حالی است که بسیاری از ناظران معتقدند عربستان با توجه به جرم و جنایت هایش در یمن و برخورد وحشیانه و غیرانسانی با زندانیان به ویژه زندانیان و مخالفان سیاسی و نادیده گرفتن حقوق اقلیت شیعه در این کشور در میان کشورهای منطقه سیاه‌ترین و قطورترین پرونده نقض حقوق بشر را به خود اختصاص داده است.

در همین رابطه رسانه‌های بین المللی امروز (جمعه) از مرگ «عبدالله الحامد» فعال حقوق بشر سعودی و از چهره‌های مخالف دولت این کشور در اثر سهل انگاری پزشکی در یکی از زندان‌های عربستان سعودی خبر دادند.

کد خبر 504580

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار