چهار ماه حضور مایکل بلومبرگ در رقابت انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کمی بیش از یک میلیارد دلار برای شهردار پیشین نیویورک هزینه داشت.

مایکل بلومبرگ میلیاردر آمریکایی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فوربس، میلیاردر نامدار آمریکایی که امسال خیلی جدی تصمیم گرفته بود بخت خود را برای ورود به کاخ سفید بیازماید، یک روز پس از ناکامی در رای‌گیری درون‌حزبی سه‌شنبه بزرگ از ادامه دادن این رقابت کنار کشید.

بر اساس آمار و ارقام کمیسیون انتخابات فدرال از هزینه مبارزه‌های انتخاباتی نامزدهای حزب دموکرات، بلومبرگ تا ۲۹ فوریه حدود ۹۳۵ میلیون دلار برای انتخاب شدن به عنوان رقیب دانلد ترامپ هزینه کرده بود و در چهار روز ماه مارس هم ۱۱۲ میلیون دلار دیگر هم به این رقم افزوده شد. به این ترتیب، نامزد ناکام یک میلیارد و ۵۰ میلیون دلاری برای رسیدن به هیچ پول خرج کرد.

شهردار پیشین نیویورک بر اساس برآورد فوربس حدود ۵۵ میلیارد ثروت دارد و یک میلیارد دلار هزینه کردن در چهار ماه رقابت انتخاباتی چندان به او فشار وارد نمی‌کند. بلومبرگ در ۷۸ سالگی سودای رفتن به کاخ سفید و پوشیدن ردای ریاست جمهوری داشت و اگر چهار سال دیگر هم دوباره فیل او یاد هندوستان کند، بعید است در ۸۲ سالگی بتواند رای آمریکایی‌ها را به دست آورد.

بخش زیاد آن یک میلیارد دلار برای تبلیغات به ویژه در فضای مجازی هزینه شد و پایگاه انتخاباتی بلومبرگ ۵۶۶ میلیون دلار برای تولید و پخش آگهی‌های تلویزیونی، رادیویی و دیجیتالی خرج کرد. هزینه یک آگهی ۶۰ ثانیه‌ای در مسابقه نهایی فوتبال آمریکایی موسوم به سوپر بول برای اردوگاه میلیاردر نیویورکی ۱۰ میلیون دلار بود.

حالا که سفر و بلندپروازی بلومبرگ خیلی زود پایان یافته، او اعلام کرد ۱۸ میلیون دلار به کمیسیون ملی دموکراتیک کمک می‌کند تا نامزد دموکرات‌ها در انتخابات سوم نوامبر بر ترامپ پیروز شود. هر چند کارمندان پایگاه انتخاباتی بلومبرگ گفته‌اند او به آنها قول کار و دستمزد داده بود و حالا زیر میز زده است.

کد خبر 504339

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha