رئیس جمهوری تاجیکستان از کشاورزان این کشور خواست در ماه رمضان امسال روزه نگیرند و آن را بعدا و با تاخیر ادا کنند.

امامعلی رحمان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از یورونیوز، امامعلی رحمان، رئیس جمهوری تاجیکستان امروز پنجشنبه، ۴ اردیبهشت با اشاره به اینکه ماه رمضان در پیش است به کشاورزان، افراد مریض و کسانی که مشاغل سخت دارند توصیه کرد روزه نگیرند چرا که برای سلامتی آنها مضر خواهد بود.

اکثریت مردم کشور تاجیکستان مسلمان هستند و در طول یک ماه رمضان، مانند دیگر شهروندان کشورهای مسلمان روزه می‌گیرند.

این البته نخستین باری نیست که رئیس جمهوری این کشور از کشاورزان می‌خواهد روزه نگیرند. او سال گذشته هم در آستانه شروع این ماه، از آنها خواسته بود به دلیل گرمای هوا ادای این فریضه را به زمانی دیگر موکول کنند.

آقای رحمان گفت: «من از همه افرادی که در زمینه کشاورزی فعال هستند می‌خواهم به خاطر سلامتی خود و خانواده‌هایشان، روزه گرفتن در ماه رمضان امسال را به تاخیر بیندازند و آن‌را در زمان مطلوب‌تری به جا بیاورند.»

تاجیکستان هنوز موردی از ابتلا به ویروس کرونا را گزارش نکره و تمام مرزهای خود را با دیگر کشورها بسته و اقدامات فراوانی برای جلوگیری از انتشار کووید ۱۹ در دستور کار قرار داده است. از آن جمله می‌توان به تعطیلی مساجد در این کشور اشاره کرد.

تاجیکستان بخشی از نیازهای اساسی خود همچون گندم را از دیگر کشورها همچون قزاقستان وارد می‌کند و تلاش آقای رحمان برای روزه نگرفتن کشاورزان در همین راستا و برای تامین بیشتر نیازهای کشاورزی این کشور تفسیر می‌شود.

کد خبر 504333

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha