اطلاعات حقوقی کارکنان باید در سامانه کارمند ایران و سامانه ثبت حقوق و مزایا ثبت شود و علاوه بر این، باید ضوابط پرداخت پاداش، فوق‌العاده ماموریت و سایر هزینه‌ها نیز مشخص شود و دستگاه‌های اجرایی مکلف به اجرای آن هستند.

دستمزد - حقوق - اسكناس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، آنچه در مورد وضعیت حقوق کارکنان در سال جاری اتفاق افتاد اعمال افزایش متوسط ۱۵ درصدی نسبت به سال گذشته بود که در نتیجه آن دیگر هیچ یک از کارمندان رقمی کمتر از ۲ میلیون و ۸۰۰ تومان دریافتی نخواهند نداشت، در عین حال که متوسط دریافتی شاغلین به ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید. اما این‌که با تغییرات جدید، وضعیت فیش حقوقی کارکنان و اجزای آن به چه صورتی خواهد بود، موضوعی است که با تعیین ضوابط اجرایی قانون بودجه ۱۳۹۹ مشخص شده است.

 • پاداش به اندازه حداکثر یک ماه حقوق

 در رابطه با پاداش، کارکنان دستگاه‌های اجرایی می‌توانند حداکثر معادل یک‌ماه حقوق و مزایای مندرج در احکام کارگزینی در صورت وجود اعتبار و در سقف اعتبار تخصیص یافته دستگاه‌های اجرایی به عنوان پاداش دریافت کنند. پرداخت یک ماه پاداش به اعضای هیات مدیره، هیات عامل  کارکنان شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و بیمه‌های دولتی با رعایت قوانین و مقررات بعد از تصویب مجامع عمومی یا شوراهای عالی مجاز است.

برای کمک‌های رفاهی مستقیم و غیرمستقیم مطابق با موافقت‌نامه مبادله شده است که برای بانک‌ها و بیمه‌ها و شرکت‌های دولتی در سقف عملکرد بودجه سال گذشته و برای کارکنان قرارداد کار معین و ساعتی از محل اعتبارات مصوب شده خزانه و با رعایت مفاد موافقت‌نامه مجاز است.

 • هزینه غذا چقدر است؟

در مورد هزینه غذای کارکنان نیز شرایط به این صورت است که هزینه غذای ایام تعطیل و نوبت کاری شب کارکنان مشمول در دستگاه‌های اجرایی اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی با تایید بالاترین مقام دستگاه اجرایی یا مقام مجاز از طرف وی به عنوان هزینه‌های اداری قابل پرداخت خواهد بود. بر این اساس کمک هزینه غذای روزانه حداکثر ۸۴۰۰ تومان است.

 • وضعیت ایاب و ذهاب و مهد کودک

دیگر بخش پرداختی در فیش حقوقی کارکنان ایاب و ذهاب آنهاست که در سال جاری ایام و ذهاب کارمندانی که از خدمات حمل و نقل سازمانی استفاده نمی‌کنند، در تهران ماهانه حداکثر ۱۶۰ هزار تومان، در شهرهای ۵۰۰ هزار نفر جمعیت و بالاتر ماهانه حداکثر ۱۰۵ هزار تومان است.

البته دستگاه‌های اجرایی که در کلانشهرها قرار دارند مجازند هزینه ایاب و ذهاب کارکنان خود را به شکل نقدی پرداخت کرده یا برای بهره برداری از خدمات حمل و نقل (سرویس) کارکنان نسبت به عقد قرارداد با شرکت‌های حمل و نقل شهری غیر دولتی اقدام کند. سقف قرارداد می‌تواند  حداکثر ۱۰ د رصد بیشتر از هزینه ایاب و ذهاب پرداختی به کارکنان در سال گذشته باشد. همچنین مهد کودک برای زنان کارمندان دستگاه‌های اجرایی فاقد مهد کودک دولت به ازای هر فرزند زیر شش سال ماهانه حداکثر ۱۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان قابل پرداخت است.

 • حق ماموریت چگونه پرداخت می‌شود؟

در رابطه با ماموریت‌ها نیز فوق العاده ماموریت روزانه داخل کشور به کارمندان اجرایی دستگاه‌های اجرای که به عنوان مامور برای انجام وظیفه موقت به خارج از حوزه شهرستان محل خدمت خود اعزام می‌شوند و ناچار به توقف شبانه هستند تا میزان حداقل حقوق و مزایا تا یک بیستم و نسبت به مازاد به یک پنجاهم در سقف اعتبار مصوب دستگاه قابل پرداخت است.این در حالی است که در صورت عدم توقف شبانه تنها ۵۰ درصد از این میزان قابل پرداخت خواهد بود.

 • ۳۰ هزار تومان برای تلفن همراه

پرداخت کمک هزینه تلفن همراه تا ۳۰ هزار تومان در ماه به مدیران و کارمندانی که بنا به شرایط خاص به طور مستمر در دسترس باشند به تشخیص رئیس اجرای یا مقام مجاز از طرف وی مجاز خواهد بود

کلیه دستگاه‌های اجرایی که اعتبارات مربوط به حقوق و  مزایای واحدهای استانی آنها ملی است و به صورت متمرکز از طریق خزانه داری کل کشور پرداخت می‌شود مکلف‌اند فهرست حقوق را ماهانه و به تفکیک استان به خزانه داری کل کشور ارسال کند.

گفتنی است که طبق قانون بودجه امسال، دستگاه‌های اجرایی مشمول ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه که به نحوی از بودجه عمومی استفاده می‌کنند مکلفند اطلاعات کارکنان رسمی، پیمانی و قرارداد کار معین، کارگری و کارکنان حوزه سلامت بر اساس قانون مربوط به خدمات پزشکان و پیراپزشکان را تا ۲۰ اردیبهشت ماه امسال در سامانه کارمند ایران و سامانه حقوق و مزایا ثبت و یا به روز رسانی کنند، این در حالی است که از ابتدای خرداد ماه هر گونه پرداخت مستقیم و مستمر به کلیه کارکنان دستگاه‌های اجرایی صرفا پس از ثبت اطلاعات آنها در سامانه کارمند ایران انجام خواهد شد.

کد خبر 504160

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 13
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • فاطمه IR ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  7 1
  برای کارکنان قراردادی خانم خیلی ظلم شده است با مدرک کارشناسی و چندین سال سابقه با کمترین حقوق در ادارات واقعاً ناحقی است اگر فیش حقوقی همکاران قرار دادی را نگاه کنید متوجه می شوید مخصوصاً در سازمان وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی
 • M IR ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  4 2
  من یک کارمندم .این چیزهایی ک نوشتید برای ما ک نیست فک کنم برای از ما بهترون مثل طهران اصفهان و...
 • IR ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  3 0
  کار خوبی است شفاف مشروط به اینکه پرداختن هر گونه زیر میز روی میز پشت میز ممنوع باشد
 • IR ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  4 0
  ظلم وبی عدالتی بیشتر برای اونهایست که ازهیچگونه پارتی بازی تبانی ارتشا وانواع امتیاز وسهمیه های به ناحق استفاده نکرده اند ومدارکشون هم بالیاقت گرفته اند
 • EC ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  4 0
  چرا کمیته امدا حقوق مجزا به کارمندان خود می دهد حکم و حقوق کارمندان کنیته امداد چرا با کارمندان دولت متفاوت است
 • رامین IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  3 0
  سلام. ما قراردادی های آموزش و پرورش طبق اداره کار حقوق میگیریم، اما موقع عیدی مثل کارمند میشیم! سنوات و اضافه کار و...که هیچی!! فروردین۹۹ هم تمام شد و وعده آقایون رو هوا...
 • مهدی IR ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  2 1
  با سلام اینایی که اینجا ذکر کردید من در فیش حقوقی خود و خانم نمیبنم .
 • اکرم صفری IR ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  1 0
  چه گویم نگفتن ش بهتر است ...............‌..‌‌‌‌.........
  • یوسف IR ۱۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
   0 0
   دو تا حقوق میگیری اینارم تازه میخای ...کلاتم بنداز بالا
 • Faaaaaaa59 IR ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۴
  2 0
  کاشکی پرداختی های کارکنان اداره مالیات و روسای شبکه بهداشت هم بررسی گردد
 • حمید IR ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
  3 1
  سلام من کارمند با بیست سال سابقه خدمت ماهی دو میلیون حقوق می گیرم، دولت اعلام کرده هر کارمندی زیر شش میلیون حقوق بگیره زیر خط فقر زندگی میکنه،
 • IR ۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
  2 0
  پس چرا حقوق پایه کارگران تامین اچتماعی یک میلیون وهشت هزار تومان است ایا این تبعیض نیست در نظام جمهوری اسلامی
 • علی IR ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
  2 0
  سلام من کارمند نیروی قرار دادی کار معین آموزش وپرورش هستم با حق وق ۲۳۰۰میلیون تومان قرار بود ../۷۷بالا برود آخرش../۲۸بالا رفت

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار