دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: رفع محدودیت‌های قرنطینه‌ای و اقدامات سختگیرانه برای مقابله‌ با شیوع کروناویروس به معنای پایان بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ نبوده و تنها آغاز مرحله بعدی است.

کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، تئودور آدهانوم در جلسه مجازی خود با وزیران بهداشت گروه ۲۰ از ژنو، اظهار داشت: در این مرحله مهم است دولت‌ها مردم خود را برای جلوگیری و واکنش نسبت به هرگونه تجدید فعالیت کروناویروس و شیوع مجدد آن آموزش دهند و ضمن توانمندسازی، از آن‌ها در این امر یاری بگیرند.

به گفته وی، با توجه به این که چندین کشور عضو گروه ۲۰ در حال حاضر شروع به کاهش و رفع محدودیت‌های مقابله‌ای با شیوع کروناویروس کرده‌اند، این مهم است که این اقدامات به صورت مرحله‌ای صورت گیرد.

آدهانوم به وزرای بهداشت این کشورها اعلام کرد که سازمان جهانی بهداشت عمیقاََ نگران این موضوع است که هم‌اکنون کرونا در حال شیوع با سرعت زیاد در کشورهایی (همچون کشورهای آفریقایی) است که فاقد ظرفیت‌های کشورهای عضو گروه ۲۰ هستند.

وی تاکید کرد پشتیبانی فوری نه تنها برای حمایت از کشورها برای پاسخگویی به شیوع بیماری کووید-۱۹، بلکه برای اطمینان از ادامه دیگر خدمات اساسی بهداشتی لازم است.

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت بیان داشت که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ یک حقیقت ساده را به ما یادآوری کرده است؛ این که ما یک بشریت هستیم، همگی در یک سیاره زندگی می‌کنیم، امیدها و آرزوهای مشترک و درنهایت یک سرنوشت مشترک داریم.

کد خبر 503082

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha