مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه از کاهش سرفاصله حرکت قطارهای خط ۲ مترو تهران در راستای مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

مترو

به گزارش همشهری آنلاین، فرنوش نوبخت با اعلام این خبر گفت: برای افزایش رفاه حال شهروندان و کاهش تعداد مسافران در هنگام استفاده از مترو تهران از روز شنبه ۳۰ فروردین ماه ۹۹ سرفاصله حرکت قطارها در خط ۲ مترو تهران از ۳.۵ دقیقه به ۳ دقیقه کاهش یافت.

وی افزود: با کاهش نیم دقیقه‌ای در سرفاصله حرکت قطارهای خط ۲ توانستیم رکورد جدیدی را در کاهش سرفاصله حرکت قطارها ثبت کنیم.

نوبخت در ادامه با بیان اینکه‌ مترو تهران به علت شیوع ویروس کرونا با کاهش مسافر همراه شد، تصریح کرد: در شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه برای هر چه بهتر اجرایی شدن طرح فاصله‌گذاری اجتماعی ‌با تمام ظرفیت در حال خدمات‌رسانی به شهروندان هستیم و کاهش سرفاصله حرکت قطارها را با توجه به حجم بالای مسافر از خط ۲ آغاز کردیم.

وی با تاکید بر اینکه این خط به دلیل اتصال با خط ۵ مترو تهران تهران (صادقیه) -کرج- گلشهر از همه خطوط شلوغ‌تر است، افزود: قطارهای دو طبقه خط ۵ از قطارهای درون شهری ظرفیت بیشتری دارند و همین باعث می‌شود حجم زیادی از مسافران از خط ۵ وارد خط ۲ شوند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه در ادامه با اشاره به اینکه ظرفیت قطارهای درون شهری ۳۰۰ نفر نشسته است، گفت: ظرفیت نشسته قطارهای خط ۵، هزار و ۵۰۰ نفر است که ۵ برابر قطارهای داخلی صندلی دارد. این حجم مسافر وقتی از قطارهای کرج پیاده شده و عمدتا برای ادامه سفر وارد خط دو می‌شوند با ازدحام چند برابری مسافران در این خط روبرو می‌شویم.

وی تصریح کرد: سرفاصله حرکت قطارهای خط پنج، ۱۵ دقیقه است و زمان حرکت در خط ۲، سه دقیقه خواهد بود که بر همین اساس به ازای هر قطار خط ۵ مترو، سه قطار در خط دو خدمت‌رسانی خواهد کرد و امیدواریم با این کاهش سرفاصله حرکت قطارها شاهد کم شدن ازدحام جمعیت در ایستگاه تهران (صادقیه) باشیم.

نوبخت با بیان اینکه در صورت تامین قطار این کاهش سرفاصله حرکت قطارها در خطوط یک و چهار نیز اجرا می‌شود، ادامه داد: کاهش سرفاصله حرکت قطارها در شرایط فعلی کار بسیار سختی است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح فاصله‌گذاری در مترو تا ۴۵۰ هزار نفر قابل اجراست و می‌توانیم به خوبی طرح فاصله‌گذاری را اجرایی کنیم؛ اما اگر به هر دلیلی تعداد مسافران افزایش پیدا کند دیگر امکان اجرای طرح فاصله‌گذاری در مترو نیست.

کد خبر 502562

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =