رئیس بانک مرکزی گفت: با قبول پرداخت مابه التفاوت نرخ ۱۲ درصد، با وام قرض الحسنه، توسط دولت مقرر شد وام پرداختی به همه خانوارهای یارانه بگیر، به صورت قرض الحسنه و ۳۰ ماهه باشد.

همتی هوم پیج

به گزارش همشهری آنلاین،  عبدالناصر همتی در تازه ترین یادداشت اینستاگرامی خود نوشت: به دنبال اقدام اولیه بانک مرکزی در جهت کمک به کاهش نرخ وام یک میلیون تومانی به خانوارهای یارانه بگیر، از طریق آزادسازی بخشی از ذخائر قانونی بانکها نزد بانک مرکزی و تعدیل نرخ آن وامها به ۱۲ درصد، امروز در جلسه ستاد اقتصادی دولت با قبول پرداخت مابه التفاوت نرخ ۱۲ درصد با وام قرض الحسنه توسط دولت مقرر شد وام پرداختی به همه خانوارهای یارانه بگیر به صورت قرض الحسنه و ۳۰ ماهه باشد.

وی در ادامه افزود: بدین ترتیب با انجام پروسه ثبت نام و اعلام درخواست تمایل سرپرستان خانوار مبنی بر استفاده از این وام در پاسخ به پیامک ارسالی وزارت رفاه انشاالله تا روز قبل از شروع ماه مبارک رمضان وام یک میلیون تومانی خانوارهای یارانه بگیر از طریق بانکهای عامل خود به حسابشان واریز خواهد شد. البته طبق اعلام قبلی وام قرض الحسنه ۴ میلیون خانوار کم درآمد بر اساس تعداد اعضای خانوار آنها یک تا دو میلیون تومان خواهد بود. لازم میدانم از همراهی خوب نظام بانکی در این اقدام مهم قدردانی کنم.

کد خبر 501204

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار