مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: با ابلاغ طرح الزام فاصله‌گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی شهری کشور، رانندگان تاکسی موظفند حداکثر ۳ مسافر داشته باشند و شهروندان می‌توانند از رانندگانی که بیش از این تعداد سوار می‌کنند، شکایت کنند.

تاكسي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مرتضی ضامنی افزود: مردم برای شکایت از رانندگان تاکسی که از ابلاغ طرح الزام فاصله گذاری اجتماعی و سلامت محیط کاردر ناوگان تاکسیرانی برای سوار کردن حداکثر ۳ مسافر پیروی نمی کنند، می توانند در تهران با شماره تلفن ۱۸۸۸ و در دیگر شهرها با شهرداری ها تماس بگیرند.

وی از شهروندان خواست خودشان هم در اجرای طرح الزام فاصله گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی شهری کشور همکاری داشته باشند و از سوار شدن بیش از ۳ نفر در خودرو های تاکسی خودداری کنند.

 ضامنی افزود: پروتکل گام دوم مبارزه با ویروس کرونا مستند به راهنمای گام دوم مبارزه با این ویروس مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و الزامات فاصله گذاری اجتماعی و سلامت محیط کار در ناوگان تاکسیرانی‌های شهری کشور به سازمان های تاکسیرانی ابلاغ شد و بر این اساس رانندگان موظفند در تاکسی‌های درون شهری حداکثر ۳ مسافر سوار کنند.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور عنوان کرد: رانندگان تاکسی از اقشار  آسیب پذیر جامعه هستند و بعد از شیوع ویروس کرونا حدود  ۷۰ درصد از فعالیت آنها کاسته شده و بعد از فعالیت مجدد هم فعالیت آنها به ۶۰ درصد رسیده است و در عمل بخشی از فعالیت آنها خالی است و مشکلات معیشتی مواجه می شوند. کاهش تعداد مسافران هم برای آنها ضرر و زیان است. بنابراین از سوی اتحادیه تاکسیرانی قرار شد تدابیری اندیشده شود که یکی از آن تدابیر این است که مسافران کرایه یک نفری که حالا کمتر سوار تاکسی می شود را پرداخت کنند.

وی افزود: البته این پیشنهاد در صورتی است این طرح تا پایان فروردین باشد و در صورت ادامه یافتن آن و طولانی شدن، باید مابه‌التفاوت کرایه از محلی دیگر جبران شود.

این مسئول در ادامه درباره غربالگری و مراقبت از گروه‌های آسیب پذیر در ناوگان تاکسیرانی گفت: باید نسبت به غربالگری رانندگان و مسافران به صورت مستمر اقدام شود و رانندگان از سوار کردن مسافران دارای علائم مشابه علائم کرونا خودداری کنند. همچنین از فعالیت افرادی که دارای علائم بیماری هستند جلوگیری شود.

ضامنی با بیان اینکه استفاده از تجهیزات حفاظت فردی مانند دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی توسط رانندگان الزامی است، ادامه داد: دستگاه های متولی تامین این محصولات باید نیاز حوزه حمل و نقل عمومی شهری کشور را در چارچوب الزامات تعریف شده تامین کنند تا بتوان نسبت به اجرایی کردن این موارد اقدام لازم انجام شود. همچنین در شهرهای دارای زیرساخت های پرداخت الکترونیک باید دریافت و پرداخت کرایه باید به صورت غیرنقدی و الکترونیک انجام شود.

واو گفت: پیام های آموزشی بهداشتی با محتوای چگونگی رفتار رانندگان در مقابله با کرونا ویروس در قالب پیامک، اینفوگرافی، پوستر و کلیپ تهیه و ارسال و به صورت دوره ای توسط این اتحادیه در اختیار تاکسیرانی ها قرار خواهد گرفت.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی سازمان های تاکسیرانی تاکنون ۴۰۰ نفر از رانندگان تاکسی به ویروس کرونا مبتلا شده اند که ۲۲ نفر از آنها فوت کرده اند و ۱۳ نفر از این فوت شدگان رانندگان تاکسی ساکن تهران بودند.

کد خبر 500658

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار