پرونده ۳ سارق که پس از به قتل رساندن جوان موبایل فروش دراسلامشهر و سرقت ۵۶ گوشی از داخل مغازه به دام پلیس افتادند، زیر نظر رئیس دادگاه کیفری یک استان تهران در شعبه یک مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

دادگاه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رسیدگی به این پرونده از هشتم فروردین ۹۹ با درگیری ۳ سارق با پسر جوانی به نام فرشاد در مغازه‌اش آغاز شد که سارقان با یک برنامه از قبل طراحی شده به قصد سرقت گوشی وارد مغازه مقتول شدند و پس از مقاومت او با چند ضربه چاقو او را به قتل رساندند.

البته فرشاد تا چند ساعت پس از حمله سارقان با مرگ مبارزه کرد، اما سرانجام پزشکان مرگ مغزی او را تایید کردند و با موافقت خانواده اش برخی از اعضای بدنش اهدا شد. کمتر از یک‌ساعت بعد از حادثه ۲ نفر از سارقان که در خیابان‌های اطراف با لباس خونی دیده شده بودند از سوی پلیس بازداشت شدند و ساعاتی بعد هم سارق سوم دستگیر شد.

قاتل فرشاد در بازجویی‌ها گفت: برای عمل جراحی مادرم ۳۰ میلیون تومان نیاز داشتم به همین دلیل تصمیم به سرقت گرفتم. موضوع را با ۲ نفر از دوستانم در میان گذاشتم و آن‌ها هم موافقت کردند. یکی از دوستانم بیرون مغازه ایستاد من و دوست دیگرم وارد مغازه شدیم و کرکره مغازه را پایین دادیم، فرشاد متوجه خطر شد و به سمت شوکر رفت با دیدن شوکر ترسیدم و چند ضربه به او زدم. قصد کشتن فرشاد را نداشتم و فقط برای نیاز مالی دست به این سرقت زدم.

پدر و مادر فرشاد نیز شکایت خود را علیه عاملان قتل فرزندشان به دادسرا ارائه کردند و خواستار قصاص عاملان جنایت شدند.

با توجه به رعب و حشت ایجاد شده در منطقه دادستانی اسلامشهر در مدت ۳ روز رسیدگی به این پرونده را به سرانجام رساند و بعد از تکمیل پرونده برای هر ۳ متهم این پرونده کیفرخواست صادر شد و دادستان برای عامل اصلی قتل درخواست قصاص در ملأ عام کرد.

با توجه به حساسیت ایجاد شده در این ماجرا، پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و این پرونده به شعبه یک با ریاست رئیس دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد و پس از تعیین وقت سریع، متهمان در روزهای آینده محاکمه خواهند شد.

کد خبر 500598

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار