مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
۰ نفر

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش شدید باران در پنج استان کشور طی امروز یکشنبه ۲۴ فروردین از ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی روزهای پایانی هفته جاری خبر داد.

بارانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، صادق ضیائیان گفت‌: بر اساس تحلیل خروجی آخرین مدلهای هواشناسی امروز در شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، بخش‌هایی از زاگرس مرکزی، شمال شرق، شرق، جنوب شرق و جنوب کشور بارش باران گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت، وقوع تگرگ و در مناطق سردسیر و مرتفع، بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

همچنین شدت بارش‌ها در فارس، نیمه شمالی کرمان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی است.

ضیائیان با اشاره به اینکه فردا به جز در جنوب غرب و برخی مناطق غرب کشور در سایر مناطق همین شرایط جوی پیش‌بینی می‌شود، تصریح کرد: شدت بارش در شمال هرمزگان، کرمان، نیمه جنوبی فارس، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال استان مرکزی و غرب سمنان خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی روز دوشنبه دریای خزر مواج است، گفت: روز سه‌شنبه در نیمه شرقی کشور بخش‌هایی از سواحل شمالی، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و در نیمه شمالی افزایش نسبی دما رخ خواهد داد. 

وی ادامه داد: روز چهارشنبه در استان‌های بوشهر، فارس، هرمزگان و به تدریج کرمان مناطقی از سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و خراسان شمالی و روز پنجشنبه در جنوب، جنوب شرق و بخش‌های از شرق کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ دور از انتظار نیست.

به گفته ضیائیان، از اواخر وقت روز پنجشنبه سامانه بارشی جدیدی از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: آسمان تهران فردا نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد در بعد از ظهر بارش باران با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه نیز ابری، در بعضی ساعات بارش باران همراه با وزش باد و احتمال رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 500265

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار