دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان، از دستگیری ۶۵ نفر از زندانیان فراری زندان سقز خبر داد و گفت: یکی از طراحان اصلی این فرار که اعدام شد، سابقه شرارت و اخاذی مسلحانه را داشت.

زندان سقز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، محمد جباری از دستگیری ۶۵ نفر از زندانیان فراری زندان سقز خبر داد و گفت: در حال حاضر ۹ نفر از زندانیان فراری باقی مانده است که اقدامات برای دستگیری آن‌ها نیز در حال انجام است.

وی در ادامه درباره حکم مصطفی سلیمی یکی از زندانیان فراری از زندان سقز که صبح امروز اجرا شده است، ادامه داد: حکم اعدام وی در سال ۸۳ در شعبه اول دادگاه انقلاب سقز صادر و در دیوان عالی کشور در تاریخ ۱۶ اسفند ۸۳ تأیید شده بود.

جباری در رابطه با جرم این زندانی افزود: جرم او سرقت مسلحانه، شرارت، ایجاد رعب و وحشت در چندین روستا از روستاهای سقز، اخاذی مسلحانه و آزار و اذیت مردم و سلب امنیت و آرامش مردم بوده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان گفت: همچنین در کنار همه این جرایم، زندانی مذکور در قتل عمدی و شهادت دو نفر از پرسنل حوزه فرماندهی انتظامی سقز در درگیری مسلحانه سال ۸۳ مشارکت داشته است.

وی یادآور شد: این زندانی جزء طراحان و لیدرهای اصلی فرار از زندان سقز در مورخ ۸ فروردین ۹۹ بوده است.

جباری خاطرنشان کرد: در فاصله محکومیت قطعی و اجرای حکم چندین مرحله قانونی طی شده است، پرونده وی بعد از محکومیت قطعی به حکم اعدام، در سه مرحله در کمیسیون عفو بررسی شد و شرایط قانونی برای عفو احراز نشد و رد شد؛ دو مرحله هم درخواست اعاده دادرسی مطرح شد که رد گردید.

جباری یادآور شد: دستگیری او توسط مأموران انتظامی با همکاری مردم بانه و سقز صورت گرفت به گونه‌ای که محل اختفای این فرد را به مأموران انتظامی گزارش کردند.

کد خبر 500018

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بهنام IR ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  6 5
  مصطفی سلیمی به جهنم رفت خدا راشکر
 • IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  13 3
  ۱۵ سال تاخیر در اجرای حکم اعدام محکومی که سابقه درگیری مسلحانه و قتل عمد داشته ؟!
 • محمد IR ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  1 1
  دلیل تعلل دراجرای حکم فردی که 15سال پیش شرارت وجرمی به شرح فوق نموده و حال هم که باعث همراهی دیگران وجرمی جدید شده در خبر قید نشده است
 • متعجب IR ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  2 1
  خسته نباشید بعد از اینهمه شرارت و قطعی شدن حکم و ‌..... البته که از زمان او اون آقا کم کاری شده
 • JP ۲۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
  1 0
  چطور یک شخص بعد از ۱۷ سال که به اتهام قتل و سرقت و شرارت نگه داشتن
 • آقالو IR ۰۷:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
  1 0
  چرا حکم اعدام سال ۸۳ امروزوفرداشده اجرانشده تاحالا واین فاجعه را ببارآورده !؟؟؟
 • ابوالفضل فتوحی IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
  0 0
  چراباید مجرمی که در سال 83 حکم اعدام اوقطعی شده و.سابقه شرارت ومعاونت در شهادت ماموران انتظامی را داشته است از سال 83بنابه دلایل احمقانه باعث ایجاد هزینه سنگین گردیدوبعداز گذشت 15سال اجرای حکم شود هرچند که شاید ادعا شود علاوه بر زندان محکومیت حبس نیز داشته است چرا باید شخصی با این اوصاف در زندان نگهداری وپرورش شود تا بهتر بتواند به مردم آزار واذیت برساند .شاید اورابخاطر اینکه عفو وتخفیف بخوردنگه داشته اند ازقوه محترم قضاییه خواهشمند است از بروز چنین وقایعه ای جلوگیری فرمایند

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار