سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از معرفی مصطفی عبداللطیف الکاظمی به عنوان نخست وزیر جدید عراق استقبال کرد و آن را گامی صحیح در مسیری درست خواند.

سید عباس موسوی

به گزارش همشهری انلاین به نقل از فارس، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از استقلال، حاکمیت ملی، یکپارچگی ارضی و ثبات سیاسی در کشور عراق حمایت کرده و اتفاق نظر تمامی جریانات سیاسی عراق از طریق روندهای دموکراتیک را تنها مسیر برای حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات می داند. از همین رو جمهوری اسلامی ایران از توافق امروز گروه های سیاسی در عراق که نتیجه آن معرفی آقای مصطفی الکاظمی به عنوان نخست وزیر جدید بود، استقبال می کند و آن را گامی صحیح در مسیری درست می داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: جمهوری اسلامی ایران ضمن آرزوی موفقیت برای آقای مصطفی الکاظمی، امیدوار است ایشان در ماموریت تشکیل دولت جدید در این کشور برای تامین خواسته های مردم و مرجعیت عالی دینی در عراق و ایجاد یک عراق با ثبات و یکپارچه و برخوردار از جایگاه مهم در سطوح منطقه ای و بین المللی موفق باشد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین گفت: بدون تردید همسویی و همدلی همه طوایف مختلف عراقی و تمامی گروه های سیاسی و شخصیت های برجسته عراقی، از جمله «عدنان الزرفی»، در نیل به این هدف مهم و ادامه مسیر تاثیرگذار بوده و هست.

موسوی گفت: جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته آمادگی کامل خود را برای همکاری با دولت عراق به منظور عبور آن کشور از مشکلات و نیل به اهداف عالی مردم و مرجعیت عراق اعلام می کند.

«برهم صالح» رئیس جمهور عراق طی نطقی مامور شدن «مصطفی الکاظمی» به تشکیل کابینه جدید این کشور را اعلام کرد.

پس از ماهها جنجال سیاسی، سرانجام احزاب سیاسی پارلمان عراق بر سر گزینه‌ای به نام «مصطفی الکاظمی» برای تشکیل کابینه جدید این کشور توافق کردند.

«مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر مأمور به تشکیل کابینه عراق فرد کمتر شناخته شده‌ای در عرصه سیاسی این کشور به شمار می‌رود. بیشتر عمر او به نویسندگی گذشته و تنها چند سال است که در مناصب عالی‌رتبه دیده می‌شود.

کد خبر 499565

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علیزاده IR ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۲
  1 2
  دوران عجیبی است. ایشان نخست وزیر عراق شده است!!! بهترین و موثرترین فرزند عراق برعلیه تروریسم یعنی ابومهدی مهندس را در فرودگاه پایتخت کشتند، و این آقا عهده دار امنیت و اطلاعات کل عراق بود!!!
 • حسن IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۲
  7 2
  سلام،، درودبرریاست جمهوری عراق وملت بزرگ عراق که با بصیرت و آگاهی کامل وتشخیص درست اقدام کرد
 • IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۲
  0 5
  خدا رحم کنه
 • زاگرس انارانی IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۲
  1 3
  ایشون متهم به همکاری با آمریکایی هستند حالا چطور شده که همه اتفاق نظر در مورد نخست وزیری ایشان دارند
 • A IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۲
  0 7
  توییت فارسی نخست وزیر جدید حاوی دو پیام جداگانه برای ایران و امریکاست امیدواریم بخصوص امریکاییها این پیامها را درک کرده با شند و قبل از پرداخت هزینه های سنگین بعدی هر چه زودتر از عراق خارج شوند ایران بی شک منافع منطقه ای و بین المللی خود در عراق را دنبال خواهد کرد و حضور هیچ غریبه ای را تحمل نخواهد کرد

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار