رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برنامه وزارت بهداشت برای افزایش بیماریابی و شناسایی بیماران خفیف با حدود ۱۵ هزار تست روزانه انجام می شود و قابل افزایش به ۲۰ هزار تست است که نسبت به کشورهای همتراز اقتصادی مطلوب است.

کیت تخیص کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، کیانوش جهانپور امروز در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس از وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: آزمایش های تست کرونا اکنون در کشور در ۹۵ آزمایشگاه با حدود ۱۵ هزار تست انجام می شود و قابلیت افزایش تعداد تست ها تا ۲۰ هزار مورد در روز وجود دارد.

وی گفت: ما ادعا نداریم که تعداد تست هایی که انجام می دهیم، در حد کشورهای توسعه یافته و ثروتمند است و باید خودمان را با کشورهای همتراز اقتصادی خودمان مقایسه کنیم. از این نظر ممکن است تعداد تست کرونا در ایران همتراز کشورهای ثروتمند دنیا نباشد اما سرعت و رشد تعداد  تست ها در یک ماه اخیر در ایران قابل توجه و کم نظیر بوده و البته این ظرفیت با همکاری بخش خصوصی باز هم افزایش پیدا می کند.

جهانپور افزود: تست های «الایزا» هم برای تشخیص وضعیت افرادی که مصونیت پیدا کرده اند، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

سخنگوی ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: میزان تست کرونا در ایران در حد کشور ترکیه است که شرایط اقتصادی و جمعیت مشابه ما دارند. گر چه میزان این تست در کشوری مثل آمریکا خیلی بالاست اما ۱۰ کشوری که بیشترین میزان تست را نسبت به جمعیت دارند عمدتا کشورهای خیلی کوچک و کم جمعیت مثل جزایر فارو، لوگزامبورک، لیختن اشتاین و بحرین هستند که جمعیت برخی از این کشورها به اندازه یک محله تهران هم نیست.

کد خبر 499336

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =