معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: ورود خودروهای غیربومی به هر یک از شهرهای استان تا پایان فروردین ماه، ممنوع است و دارندگان وسیله نقلیه صرفا در شهر محل سکونت خود، مجاز به استفاده از وسیله نقلیه شخصی هستند.

ورود ممنوع

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، علیار راستگو، معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی افزود: اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند در استان، یک راهکار و راهبرد مدیریتی مهم در ادامه اجرای طرح پیشین فاصله گذاری اجتماعی برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و تلاش برای قطع زنجیره انتقال این بیماری است.

وی ادامه داد: اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی که از هشتم فروردین آغاز شد، تا پایان فروردین نیز در کنار اجرای هوشمند فاصله‌گذاری اجتماعی استمرار خواهد یافت.

راستگو در همین راستا عنوان کرد: بر همین اساس، ورود خودروهای غیربومی به هر یک از شهرهای استان ممنوع است و دارندگان وسیله نقلیه صرفا در شهر محل سکونت خود، مجاز به استفاده از وسیله نقلیه شخصی هستند. فعالیت تمامی پارک‌ها و تفرجگاه‌های سراسر استان نیز تا پایان فروردین ماه تعطیل است و برای بعد از آن نیز اطلاع رسانی‌های لازم انجام خواهد شد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه تصریح کرد: هر شخصی که از دستور پلیس سرپیچی کرده و اصرار بر ورود و یا خروج از شهر محل سکونت خود داشته باشد علاوه بر جریمه مالی، خودروی وی نیز توقیف خواهد شد.

راستگو ادامه داد: مدارس و دانشگاه‌ها نیز تا پایان فروردین ماه تعطیل هستند و آموزش‌های مجازی خود را همچون روزهای قبل ادامه خواهند داد. فعالیت تمامی ادارات در سطح استان نیز از روز شنبه مورخ ۲۳ فروردین سالجاری، از ساعت هفت و نیم صبح تا ساعت سیزده و سی دقیقه ظهر و با دوسوم پرسنل انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: فعالیت اصناف و واحدهای تامین کننده کالاهای ضروری مردم همچون گذشته ادامه می‌یابد. فعالیت اصناف پرریسک همچون باشگاه‌های ورزشی، مراکز هنری و فرهنگی، قهوه خانه‌ها و مراکز این چنینی نیز همچنان تعطیل است. فعالیت برخی دیگر از اصناف کم خطر و با ازدحام کم نیز با اطلاع سازمان صمت و اتاق اصناف و مجوز دانشگاه علوم پزشکی تبریز مقدور خواهد بود.

راستگو از تمامی مردم استان خواست اصول خودمراقبتی و توصیه‌های بهداشتی را جدی گرفته و از هرگونه حضور در مراکز پرازدحام و سفرهای غیرضروری جلوگیری کنند تا در آینده نزدیک شاهد قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در استان باشیم.  

کد خبر 499297

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha