صفحه اینستاگرام جام جهانی امروز ۱۹ فروردین ماه ویدئوی صحنه گل لیونل مسی به تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ را گذاشته و به تمجید از این بازیکن و البته نمایش تیم ملی در این بازی پرداخته است.

لیونل مسی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از  ورزش سه نزدیک به ۶ سال قبل تیم ملی ایران در دومین بازی اش در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در ورزشگاه بلوهوریزنته به مصاف تیم ملی آرژانتین رفت که با توجه به حضور لیونل مسی و مجموعه ای از مهمترین ستاره های فوتبال جهان یکی از اصلی ترین بخت های قهرمانی به حساب می آمد.  

با این وجود تیم ایران که بعد از یک نمایش سرسختانه دفاعی برابر نیجریه در اولین بازی یک امتیاز گرفته بود با اعتماد به نفس خوبی پا به زمین گذاشت و توانست حریف مدعی را مرز شکست دادن پیش ببرد اما در نهایت این لیونل مسی بود که در دقیقه ۹۰+۱ توانست با یک ضربه زیبا دروازه ایران را باز کند. صفحه اینستاگرام جام جهانی با انتشار مجدد و یادآوری این گل نوشته است:" وقتی همتیمی فرازمینی تان باعث نجات تیم می شود. " البته در این پست از عملکرد تیم ملی ایران نیز تمجید شده است:" ایران یک بازی شگفت انگیز انجام داد و به سمت یک تساوی با شکوه پیش می رفت...تا اینکه مسی با یک ضربه کات دار همه را در جام جهانی ۲۰۱۴ شوکه کرد. "

در پایین این پست آمده است که لطفا احساس خود را نسبت به این گل با یک ایموجی نشان بدهید و به نظر می رسد این پیشنهاد جذابی برای کاربران پرتعداد ایرانی این صفحه نباشد و باالطبع صفحه اینستاگرام فیفا نباید از دریافت تعداد ایموجی ها و شکلک های عصبانی و غمگین سورپرایز شوند.

اما آنچه برای ایرانی هایی که بعد از حدود شش سال باردیگر این تصویر را می بینند می تواند یک حس افسوس بزرگ هم داشته باشد. تیم ایران تا دقیقه ۹۰+۱ بازی را مساوی کرده بود و قبل از آن سه موقعیت خوب هم داشت، داور هم می توانست یک پنالتی به نفع ایران بگیرد اما مثل همیشه در چنین مسابقاتی معمولا داوران به سود حریفان ما سوت می زنند؛ بدشانسی تاریخی است یا توطئه هنوز هیچکس نمی داند.  

با این وجود این گل که آرژانتین را در نهایت به سوی فینال مسابقات هدایت کرد اگر به هر دلیلی به ثمر نمی رسید آن وقت شاید سرنوشت جام جهانی ۲۰۱۴ تغییر می کرد و از این نظر این گل می تواند یکی از مهمترین گل های لیونل مسی هم باشد. او که بعد از زدن گل برای خوشحالی انگشت شستش را در دهانش فرو برد نیز در مصاحبه ای گفت:" به محض اینکه توپ به من رسید ما همه در شرایط حمله بودیم چرا که می دانستیم فرصتی نیست و باید به گل برسیم، ضربه را زدم و بعد از دیدن هیجان بازیکنان و فریاد تماشاگران فهمیدم که گل شده است. ایران توانست ما را در زمین خودش ببندد و پیدا کردن فضا واقعا کار دشواری بود با اینحال ما در نیمه اول فرصت هایی داشتیم و آن ها هم در نیمه دوم توانستند شانس هایی به دست بیاورند.

در ادامه عکس های اختصاصی همشهری آنلاین از خبرگزاری رویترز  را ازاین دیدار و لحظه به ثمررسیدن این گل مشاهده می کنید:

کد خبر 498928

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =