نیروهای نظامی روسیه با وجود قرنطینه سراسری و هشدارهای مقام‌های بهداشتی مبنی بر خطر شیوع گسترده‌تر ویروس کرونا به تمرین‌های خود با هدف آماده‌سازی برای رژه روز پیروزی ادامه می‌دهند.

رژه نيروهاي نظامي در روسيه در زمانه كرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، هر چند تقریبا تمام بخش‌های روسیه به دستور ولادیمیر پوتین دست‌کم برای یک ماه قرنطینه شده‌اند اما به نظر می‌رسد فرمان رئیس جمهوری درباره نیروهای نظامی اعمال نمی‌شود. کاخ کرملین برابر لغو شدن تمام برنامه‌ها مقاومت می‌کند تا نظامیان روسیه برای رژه روز پیروزی در نهم ماه می (حدود یک ماه دیگر) آماده باشند.

انتظار می‌رود آقای پوتین در مراسم روز پیروزی روسیه میزبان امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه و دیگر مقام‌های ارشد سیاسی و نظامی در رژه نیروهای مسلح به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم باشد. این رویداد ارزش و اهمیتی تاریخی برای روسیه دارد و فرصتی کم‌نظیر برای بازگشتن پوتین به سطح اول سیاست جهان است که در سال‌های اخیر به دلیل درگیری‌های سیاسی با غرب در انزوایی ناخواسته قرار گرفته است.

حالا با توجه به قرنطینه شدن ۱۲ میلیون شهروند مسکو و فراگیری ویروس کرونا در تمام دنیا، ادامه یافتن تمرین‌های نیروهای نظامی نگرانی مردم و مقام‌های بهداشتی روسیه را بیشتر کرده است. تازه‌ترین ویدئوی افشاشده از این تمرین‌ها مربوط به اول آوریل است که ۱۵ هزار نیروی نظامی را جایی بیرون مسکو به تصویر کشیده و همزمان وزیر دفاع روسیه درباره لزوم انجام دادن تمرین‌های مربوط به روز پیروزی تاکید می‌کند.

این تمرین‌ها با حضور نیروهای مسلح و تانک‌های پیشرفته T-۳۴ در منطقه آلابینو بیرون مسکو برگزار می‌شود. مقام‌های نظامی روسیه اعلام کرده‌اند این منطقه با توجه به ابعاد میدان سرح بازسازی شده است؛ جایی که معمولا رژه روز پیروزی در آن برگزار می‌شود. دادستان کل روسیه سایتی را خبر احتمال لغو شدن برنامه امسال را به دلیل شیوع کرونا کار کرده بود، مسدود کرد تا نشان دهد پوتین در این مورد ویژه با کسی شوخی ندارد.

از سوی دیگر، حساب کاربری وزارت خارجه روسیه از برنامه قطعی رژه روز پیروزی در ۹ می در میدان سرخ داد و تاکید کرد این روز برای میلیون‌ها شهروند روس و کشورهای وابسته به شوروی پیشین مقدس است. وزارت دفاع هم اعلام کرد تمام موارد بهداشتی در تمرین‌های نظامی رعایت می‌شود و گروه‌های پزشکی دمای بدن سربازان و نیروهای مسلح را دائم اندازه می‌گیرند تا کسی مشکل سلامتی نداشته باشد.

کد خبر 498595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار