وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۴ میلیون نفر از افراد فاقد درآمد ثابت در کشور از تسهیلات خرید اعتباری کالا تا سقف دو میلیون تومان بهره‌مند خواهند شد.

محمد شریعتمداری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفتگوی ویدئو کنفرانس با جلسه مقابله با کرونای گلستان گفت: بر اساس  هماهنگی‌های انجام شده با استانداری‌های کشور این افراد که فاقد درآمد و شغل ثابت هستند شناسایی و از دریافت تسهیلات که به صورت کارت‌های اعتباری خرید است بهره‌مند خواهند شد.

 • واریز ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به حساب ۳ میلیون نیازمند

وی درباره دیگر اقدامات انجام شده در خصوص شیوع ویروس کرونا گفت: همچنین سه میلیون نفر از جمعیت کشور که کمترین میزان درآمدی را داشته و تحت پوشش نهاد و مستمری بگیر هیچ نهادی نبودند، مبلغی بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به حساب آنها واریز شده است.

وی در خصوص حمایت از کسب و کارهایی که بدلیل بروز ویروس کرونا آسیب دیده‌اند نیز گفت: برخی از واحدهای تولیدی کشور هم  که به سبب بروز کرونا دچار خسارت‌هایی در حوزه تولید شده‌اند که دولت برای جبران این خسارت‌ها برنامه‌ریزی کرده است. به همین منظور هم وام‌هایی با سود ۱۲ درصد برای این واحدها پیش بینی شده تا بتوانند بخشی از خسارت های خود را جبران و مشکلی در زمینه پرداخت حقوق و دستمزد پرسنل خود نداشته باشند.

 • امکان تعویق در پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی 

وی گفت: مصوباتی هم در خصوص استمرار بدهی‌های مالیاتی و پرداخت تسهیلات در این بخش در نظر گرفته شده و تعویق پرداخت بیمه تامین اجتماعی برای این رسته ها به مدت سه ماه هم اختصاص یافته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: افرادی که به سبب کرونا بیکار شده و شغل خود را از دست داده‌اند هم باید در سامانه مربوطه ثبت نام کنند تا بتوانیم مقدمات پرداخت بیمه بیکاری آنها را فراهم کنیم.

 • تصمیم های هیجانی نگیریم

شریعتمداری تصریح کرد: کاهش شدت شیوع بیماری نباید سبب شود که موارد بهداشتی فاصله گذاری اجتماعی و در خانه ماندن را فراموش کنیم. یقینا" اگر تصمیمات هیجانی بگیریم عبور از پیک کرونا سخت خواهد شد.

 • ابتلای ۲۰۰ معلول و سالمند مراکز شبانه روزی بهزیستی به کرونا

وی بیان کرد: ۴۹ هزار سالمند و معلول در مراکز شبانه روزی بهزیستی در کشور نگهداری می شوند که از این میزان تنها ۲۰۰ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که نشان دهنده عزم دستگاه‌ها در حمایت از این قشر است.

کد خبر 498448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • زهره رحیمی IR ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  0 0
  پس مهاجرین چی ؟؟
 • عراقی از گرگان IR ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  1 0
  چه اشکال دارد که به کارگران ساختمانی وکارگران روزمزد هم به جای وامیک بسته معیشتی پرداخت کنید واین افراد که روی یارانشان حساب کردند این مبلغ نا چیز رو ناقص نکنید اخه با کمی تفکر باید به نتیجه رسید که این افراد زحمت کش ترین اقشار جامعه هستند
 • IR ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  1 0
  ای بابا ماکه این شرايط را داشتیم و چیزی ندیدیم
 • احمد IR ۲۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  1 0
  شناسایی افراد توسط وزارت رفاه امکان پذیر نیست این افراد ازطریق اداره تامین اجتماعی قابل دسترسی میباشد طوری که کد ملی سرپرستان خانوار رو بزنند وببینند از کی این افراد بیکار شده اند یا اینکه اصلا کاری ندارند

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار