مهندسان شرکت تسلا موتورز در پی شیوع ویروس کرونا و کمبود دستگاه‌های ونتیلاتور در بیمارستان‌های آمریکا با استفاده از ذخایر قطعات یدکی خودرو اقدام به ساخت این دستگاه‌ها کرده‌اند. 

دستگاه تنفس مصنوعی

به گزارش همشهری آنلاین، مهر به نقل از رویترز نوشت: مهندسان شرکت تسلا روز گذشته نمونه اولیه یکی از دستگاه‌های ونتیلاتور را در یوتیوب به نمایش گذاشتند.

این در حالی است که بیمارستان‌های سراسر آمریکا با انبوهی از بیماران مبتلا به ویروس کرونا روبه‌رو شده‌اند و کمبود دستگاه‌های ونتیلاتور قابل ملاحظه است.

به گفته یکی از مهندسان تسلا، طراحی این ونتیلاتورها به قطعات خودرو متکی است و به همین دلیل شرکت توانسته با استفاده از ذخایر قطعات یدکی خودرو این دستگاه‌ها را بسازد.

ایلان ماسک دو هفته قبل اعلام کرده بود تسلا دو کارخانه خود را در نیوجرسی برای تولید ونتیلاتور دوباره باز می‌کند. به گفته ماسک، این ونتیلاتورها بدون دریافت هزینه برای بیمارستان‌ها تولید می‌شود.

زمانبندی برای تولید این ونتیلاتورها هنوز مشخص نشده است. یکی از مهندسان تسلا در این باره می‌گوید: هنوز فعالیت‌های زیادی باید انجام شود، اما ما سعی خودمان را می‌کنیم.

با گسترش پاندمیک ویروس کرونا، دولت‌های سراسر جهان از شرکت‌های خودروسازی و هوافضا خواسته‌اند ونتیلاتور یا تجهیزات پزشکی دیگر را تولید کنند.

کد خبر 498369

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار