مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان گفت: در تدفین و تغسیل اجساد بیماری کرونا موارد بهداشتی با دقت بالا رعایت می‌شود و تخلفی در زمینه پساب‌های آلوده نیز گزارش نشده است.

آرامستان

به گزارش همشهری‌ آنلاین به نقل از تسنیم، احمدرضا مرادی اظهار کرد: متوفیان بیماری کرونا مطابق با دستورالعمل‌های بهداشتی دانشگاه علومپزشکی اصفهان و وزارت بهداشت، غسل و تدفین می‌شوند.

وی با تکذیب ایجاد پساب‌های کرونایی در غسالخانه‌ها که منجر به انتشار ویروس می‌شود، گفت: در همه مراحل غسل و تدفین متوفیان بیماری کرونا ناظران بهداشت حاضر هستند و نکات بهداشتی مربوطه را به کارکنان و عزاداران گوشزد می‌کنند. تاکنون در هیچ یک از گزارش‌های این ناظران تخلفی در زمینه ایجاد پساب‌های آلوده دیده نشده است.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان افزود: تمامی موازین شرعی و بهداشتی در رابطه با فوتی‌های کرونا انجام شده و در همین رابطه تمامی این اجساد پیش از خاک‌سپاری ضد عفونی نیز می‌شوند.

وی بیان کرد: با این حال و برای رعایت بیشتر، تدفین اجساد فقط با حضور اقوام درجه یک متوفی انجام می‌پذیرد. خودروهای حمل اجساد نیز پس از انتقال، با رعایت تمام موارد بهداشتی ضد عفونی می‌شوند، سپس اجساد در قبرهایی به عمق حداقل ۲ متر به خاک سپرده می‌شوند.

کد خبر 498359

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار