بعد از هت تریک مقابل پرسپولیس، فونیکه سی به سمت علی کریمی رفت و پیراهن او را که در این بازی یک گل به ثمر رسانده بود به یادگار گرفت.

فونیکه سی

به گزارش همشهری آنلاین در روزهایی که کرونا مثل آب خوردن جان می‌گیرد، مهاجم سابق نفت آبادان بر اثر تصادف رانندگی جان خودش را از دست داد. خبر درگذشت فونیکه سی غافلگیرکننده بود؛ بازیکنی که طی ۳۲ بازی ۲۰ گل برای نفت آبادان زد و درخشان‌ترین روز حضورش در این تیم هم مربوط به هت‌تریک برابر پرسپولیس بود. از قضا از آن روز خاص، خاطره‌ای عجیب به جا مانده است که شاید بازخوانی‌اش در این شرایط جالب باشد.

 روز پنجم بهمن ۹۰ بود که نفت در مسابقه برگشت لیگ یازدهم در آبادان با نتیجه ۴ بر ۲ پرسپولیس را شکست داد. آن روزها پرسپولیس به شدت با بحران اشتباهات دروازه‌بانش مواجه بود و البته میثاق معمارزاده هم مقابل نفت یکی از بدترین نمایش‌هایش را ارایه داد. بعد از بازی فونیکه سی به سمت علی کریمی رفت و پیراهن او را که در این بازی یک گل به ثمر رسانده بود به یادگار گرفت. جادوگر هم پیراهن مهاجم مالیایی نفت را با خودش به رختکن برد، اما آنجا بلافاصله بعد از آنکه چشمش به میثاق افتاد، پیراهن را به سمت او پرتاب کرد و گفت: «بیا تو این لباس را ببر. ببر که همیشه جلوی چشمت باشد و یاد شاهکار امروزت بیفتی.»

پرسپولیس در لیگ یازدهم بسیار بد بسته شده بود و کلی بازیکن ضعیف و ناکارآمد شاکله اصلی تیم را تشکیل می‌دادند. در این میان علی کریمی که به نوعی تک‌ستاره تیم بود، تلاش زیادی به خرج می‌داد تا گلیم سرخ‌ها را از آب بیرون بکشد، اما فوتبال بازی یک‌نفره نیست و طبیعتا تقلای آقای شماره هشت هم به جایی نمی‌رسید. حالا فونیکه‌سی دیگر در این دنیا نیست و پیراهن علی کریمی هم به نشانه طلایی‌ترین روز فوتبال او، به بخشی از میراث این بازیکن فقید تبدیل شده است. روحش شاد.

کد خبر 498206

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =