مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون گفت: قرار است به کسانی که به دلیل شیوع کرونا بیکار شده‌اند تا پایان اردیبهشت ماه بیمه بیکاری پرداخت شود.

بيمه

به گزاش همشهری آنلاین به نقل از مهر، مسعود بابایی در برنامه زنده تلویزیونی در شبکه خبر درباره شرایط مشمولان دریافت بیمه بیکاری، اظهار داشت: کسانی که مشمول قانون کار باشند و کارفرما سه درصد حق بیمه بیکاری آنها را پرداخت کرده باشد، مشمول دریافت بیمه بیکاری خواهند شد.

وی افزود: پس از آنکه کرونا شیوع یافت، سامانه‌ای طراحی کردیم تا کسانی که مشمول بیمه بیکاری می‌شوند، به جای مراجعه حضوری بتوانند به صورت غیرحضوری به سامانه بیمه بیکاری مراجعه و ثبت‌نام کنند.

مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: این اداره کل لیست افراد مشمول را در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار می‌دهد و سازمان تأمین اجتماعی نیز بر اساس موارد مصرح در قانون، پرداختی مورد نظر را به حساب آنها واریز می‌کند.

بابایی یادآور شد: لیست اولیه به سازمان تأمین اجتماعی ارائه شده و این سازمان ظرف کمتر از یک ماه پیامک اعلام شماره حساب را به مشمولان، ارسال و واریز به حساب آنها را آغاز خواهد کرد.

وی تصریح کرد: صرفاً افرادی که مشمول قوانین روابط کار میان کارگر و کارفرما باشند، مشمول بیمه بیکاری می‌شوند و مشاغلی مانند کارگران ساختمانی، قالیبافان و رانندگان که قوانین بیمه‌ای آنها مشمول قوانین خاص است، نمی‌توانند بیمه بیکاری دریافت کنند.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: اگر متقاضیان مشمول شرایط دریافت بیمه بیکاری نباشند، این وزارتخانه به آنها پیامک «عدم شمول» ارسال خواهد کرد. قرار است بازه زمانی بررسی شرایط و ارسال پیامک «اعلام شماره حساب» به این متقاضیان را به ۱۰ روز کاهش دهیم.

بابایی تأکید کرد: افرادی که بیکار می‌شوند یک ماه فرصت دارند به سامانه بیمه بیکاری مراجعه کنند، پس از آن در صورتی که شرایط مذکور را دارا بودند، به هر فرد تا ۸۰ درصد دستمزدی که دریافت می‌کرد، واریزی‌ها انجام خواهد شد.

وی افزود: قرار است به کسانی که به دلیل شیوع کرونا بیکار شده‌اند تا پایان اردیبهشت ماه بیمه بیکاری پرداخت شود.

کد خبر 498036

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • منصور دهقانی IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  3 0
  با سلام سایت مورد نظر برای ثبت نام بیمه بیکاری برای تعدادی از استانها از جمله تهران غیر فعال هست ممنون میشم پیگیری بفرمائید .
 • منصور دهقانی IR ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  3 1
  با سلام سایت مورد نظر برای ثبت نام بیمه بیکاری برای تعدادی از استانها از جمله تهران غیر فعال هست ممنون میشم پیگیری بفرمائید .
 • IR ۲۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  0 0
  اخه چرا کارگرانساختمانی مشمول بیمه بیکاری نمشوند اینها که خودشان بیمه پرداخت میکنند واحتیاج به این مبلغ را دازند
 • IR ۲۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  0 0
  سلام افرادی که بیمه نیستند وهیج حمایتی نشدند باید چکار کنند بااینکه همه در خانه بمانند بدون درآمد در خانه چطور زندگی میشود اگر زودتر بخصوص کارگران بیکار وبدون بیمه پولی ماهانه تذریغ بشود خیابانها هم شلوغ نمیشه ممنون
 • حمدرضاسالاری درمیان DE ۲۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  0 0
  پس رانندگان چه خاکی بر سرشان بکنن شما که حقوقی میلیونی می گیرید از حال ما چه خبر دارید که ......
 • Amrolahmahdavi.com TW ۰۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  0 0
  سلام من کارگر باغداری هستم کارفرما هم دارم به من تعلق میگره بیمه بیکاری