حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا زمان آغاز به کار مراکز آموزشی کشور را اعلام کرد.

روحانی در هیات دولت

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، رییس جمهوری درخصوص بخش آموزش و پرورش و آموزش عالی گفت: اینجا بحث‌هایی مطرح شد چه از سوی کمیته‌ اجتماعی – امنیتی یا آموزش و پرورش و آموزش عالی، فعلا تصمیم بر این است که در بخش آموزش به استثنای آموزش تکمیلی در دانشگاه که می‌گویند از ۳۰ فروردین ما آموزش‌های تکمیلی ما حضوری خواهد بود به خصوص بخش دکترا و بعد هم ممکن است در بخش دیگر، ولی در بخش کارشناسی و همچنین آموزش و پرورش، فعلا تصمیم این است که تا ۳۰ فروردین فعالیت آموزشی در مدارس تعطیل باشد و از فضای مجازی استفاده کنند.

روحانی در این باره گفت: فعلا تصمیم بر این است که در بخش آموزش به استثنای آموزش تکمیلی (مخصوصا دکترا) که از ۳۰ فروردین حضوری خواهد بود، مدارس و مقطع کارشناسی دانشگاه‌ها تا ۳۰‌ فروردین همچنان تعطیل باشند. اینکه برای ۳۰ فروردین به بعد چه می‌شود، در جلسات بعدی تصمیم‌گیری می‌شود.

 • فعالیت مدارس تا  ۳۰ فروردین تعطیل است

رئیس جمهور بیان داشت: فعالیت مدارس تا  ۳۰ فروردین تعطیل است. البته برخی استان های سفید مثل بوشهر و هرمزگان اختیار دارند که خودشان تصمیم بگیرند.

وی اضافه کرد:  البته ما این اختیارات را به آموزش و پروش داده‌ایم که استان‌هایی که می‌توانند فعالیت خودشان را آغاز کنند.

روحانی یادآورشد: ما استان‌های سفیدی را در منطقه جنوب کشور داریم که هیچ مشکلی در این استان‌ها برای آموزش و پرورش وجود ندارد. مانند استان بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان اینها استان‌هایی هستند که مشکلی برای بحث آموزش ندارند. بنابر این آموزش و پرورش می‌تواند در استان‌های سفید فعالیت خود را آغاز کند و هیچ مانعی وجود ندارد. اما اگر ما برای کل کشور بحث می‌کنیم فعلا آموزش تا پایان فروردین تعطیل است تا اینکه ما در جلسه بعدی ببینم که باید چه تصمیمی را اتخاذ کنیم.

کد خبر 498009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • مریم IR ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  6 0
  آیا کشفیات علمی جدیدی مبنی بر مصونیت آنها که در تحصیلات تکمیلی هستند ، حاصل شدهاست ؟ چرا سلامتی افراد کم ارزش تلقی می شود؟ همه ی این آدمها میتوانند ناقل باشند و این به شیوع کرونا دامن خواهد زد. مگر جان این افراد و خانواده هایشان کم ارزشتر تلقی شود.
 • نگار سعادت IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  6 0
  دانشجوی دکترا هم از خوابگاه و وسایل حمل و نقل عمومی استفاده میکنه. ماه اردیبهشت هم مصادف با ماه رمضانه و عملا بهره وری استاد و دانشجو هر دو کاهش پیدا میکنه. از طرف دیگه کسی که به این مقطع رسیده توانایی دورکاری و مطالعۀ مستقل رو کسب کرده. وقتی امکان استفاده از فصل تابستان و جبران کلاس های حضوری فراهمه، تشکیل کلاسای دکترا تصمیم درستی نیست.