یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر پایان رشد فعلی شاخص بورس برای مدتی کوتاه گفت: با توجه به اینکه شاخص بورس به سقف قبلی خود دست پیدا کرده است، بنابراین احتمال کاهش حدود ٢٠ درصدی این شاخص وجود دارد.

بورس هوم پيج

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، «مهدی طحانی» به علت رشد ٢٠ هزار واحدی روز گذشته شاخص بورس در بازار اشاره و بیان کرد: معاملات بورس از سال گذشته به دلیل ورود چشمگیر نقدینگی به این بازار تغییر کرد، به گونه‌ای که روز گذشته بیش از یک هزار و ٤٠٠ میلیارد تومان پول جدید وارد این بازار شد.

وی ادامه داد: به طور کلی پول افراد تازه وارد به بورس،  کل روند معاملات بورس را تغییر و باعث جابجایی بسیار از اعداد معاملاتی این بازار شد.

طحانی اظهار داشت: در وضعیت کنونی که همه دنیا در حال دست و پنجه نرم کردن با شیوع ویروس کرونا هستند و قیمت نفت و دیگر کالاها کاهش پیدا کرده است، رشد سهام کالا محور منطقی و ادامه‌دار به نظر نمی‌رسد.

این کارشناس بازار سرمایه به پایان رشد فعلی شاخص بورس برای مدتی کوتاه اشاره و بیان کرد: با توجه به اینکه شاخص بورس به سقف قبلی خود دست پیدا کرده است، بنابراین احتمال کاهش حدود ٢٠ درصدی این شاخص وجود دارد.

وی افزود: به نظر می‌رسد بازار سرمایه تا چند روز منفی شود و دوباره شاخص بورس به کانال ٥٠٠ هزار واحد بازگردد.

طحانی افزود: اکنون بازار به طور دائم در حال نوسان است و به نظر می‌رسد این بازار  با یک روند منفی همراه شود.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: نکته‌ای که وجود دارد این است که اگر کشور در حال دست و پنجه نرم کردن با ویروس کرونا نبود، شاخص بورس تاکنون به کانال ٧٠٠ هزار واحد راه پیدا کرده بود، درصورتی که مساله کرونا تا ٢ یا ٣ ماه آینده در کشور برطرف شود شاهد روند افزایشی شاخص بورس بازار با شیب کمتر نسبت به سال گذشته خواهیم بود.

وی به بازگشایی نماد سهام گروه خودرو در بازار اشاره کرد و افزود: اگر نماد گروه خودرو با وضعیت کنونی بازگشایی شود با قیمت بالا باز خواهد شد اما باید این موضوع را مدنظر قرار داد که اکنون صنعت خودرو در اکثر دنیا به دلیل شیوع کرونا با مشکل مواجه شده است، بازار ایران هم از این وضعیت مستثنی نیست و می‌‍تواند روند منفی را در پیش گیرد.

وی به مهمترین ریسک‌های تهدیدکننده معاملات بازار سرمایه اشاره و بیان کرد: رکود موجود در کشور و کاهش تقاضا، افت قیمت‌ها در بازار جهانی و برابری نوسان نرخ دلار به ریال از جمله خطراتی محسوب می‌شوند که اکنون بازار را تهدید می‌کند.

کد خبر 497952

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha