فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران از افزایش آمار ۳۰ درصدی مراجعان بیمارستان‌ها در ۴۸ ساعت گذشته در شهر تهران خبر داد.

زالی

به گزارش همشهری آنلاین، دکتر زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران در یک برنامه تلویزیونی با اعلام این خبر گفت: متاسفانه روز گذشته در شرایطی شاهد افزایش غیر متعارف ترافیک و ترددها و حضور افراد در سطح شهر بودیم که ۴۴۸ بیمار کرونا مثبت جدید در بخش‌های عادی و ۹۹ بیمار جدید کرونایی در بخش‌های ویژه بستری شدند.

به گفته وی در دو روز گذشته کل مراجعان بیمارستانی ۳۰ درصد رشد داشته که این حاکی از استمرار و حتی افزایش شیوع بیماری در شهر تهران بوده که نگران کننده است و افزایش تردد و شلوغی‌ها با این آمار رو به تزاید کار را پیچیده‌تر کرده و در واقع مشکلات جدیدتری را در حوزه بهداشت و درمان ایجاد کند .

دکتر زالی در ادامه به برخی گلایه‌مندی‌های مهم مردم درزمینه‌های اقتصادی نظیر دریافت اقساط بانکی کمافی السابق، عدم اعطای بسته های حمایتی به اقشار کم برخوردار و برخی کسب و کارها  و برگشت چک‌ها اشاره کرد که بحث در منزل ماندن افراد را دستخوش تغییر کرده و با تناقضاتی روبرو می‌کند.

وی با اشاره به بحث های صورت گرفته درخصوص این موارد در ستاد ملی مقابله با کرونا خاطرنشان کرد که باید تصمیمات هرچه سریعتر، قاطعانه‌تر و کاراتر درخصوص این مسایل اعمال شود و حداقل با تحقق بسته‌های حمایتی دولت در ابعاد مختلف تسهیلاتی و حمایتی  مانع این شویم که افراد بخاطر نگرانی‌های اقتصادی در سطح شهر حضور یابند.
 
فرمانده ستاد مقابله با کرونا با توجه به افزایش آمار مراجعان بیمارستانها و مبتلایان در تهران و کشور در ۴۸ ساعت اخیر مجددا از همشهریان تهرانی خواست همچنان در منزل بمانند و افزود: در حال حاضر در شرایطی به سر می‌بریم که متاسفانه از نظر افزایش مراجعان بیمارستانی و بخش‌های مختلف درمانی با یک افزایش نسبی روبرو هستیم.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: گرچه برخی از مردم در شرایط فعلی با مشکلات متعدد اقتصادی روبرو هستند اما یادمان باشد اگر بتوانیم در یک زمان کوتاه با رعایت سختگیرانه‌تر مسایل را تحمل کنیم زمان استمرار و بقای بیماری در جامعه به حداقل خواهد رسید. اما اگر اقدامات و مداخلات ما ضعیف‌تر باشد و یا از کارایی لازم برخوردار نباشد منجر به تطویل ویروس و مشکلات بیشتر خواهد شد.

کد خبر 497895

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • شعبان US ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  4 0
  جناب آقای دکتر وقتی رییس محترم دولت به صراحت می فرماید ممکن است تا پایان سال با کرونا درگیر باشیم شما انتظار دارید مردم در خانه بمانند؟
 • IR ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  1 1
  اگر میخوای علت رو بدونی به تصمیماتتون نگاه کنین.تره بار و میادین شهرداری شده نصف روز کار . پر از جمعیت. بانک پول نمیگیره باید دور شهر بچرخی تا بتونی پول به حساب بریزی که از فروشگاهی که میری و پول نمیگیره خرید کنی.حالا تا میتونین آمار بدین
 • IR ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  0 0
  اگر میخوای علت رو بدونی به تصمیماتتون نگاه کنین.تره بار و میادین شهرداری شده نصف روز کار . پر از جمعیت. بانک پول نمیگیره باید دور شهر بچرخی تا بتونی پول به حساب بریزی که از فروشگاهی که میری و پول نمیگیره خرید کنی.حالا تا میتونین آمار بدین