یک دانشجو در کنتاکی آمریکا ماسک‌هایی برای ناشنوایان و کم‌شنوایان ساخته تا از آنان در مقابل انتشار ویروس کرونا حفاظت کند.

ماسک ناشنوایان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فرارو، اشلی لارنس در شبکه اجتماعی فیسبوک درباره این ماسک توضیح داد و گفت ماسک‌های عادی مناسب ناشنوایان نیستند چرا که لب‌های فرد را پوشانده و اگر افراد زبان اشاره بلد نباشند، برقراری ارتباط از طریق لب‌خوانی از بین‌ می‌رود.

این مشکل همزمان به این معنی است که این افراد قادر نیستند حرف افرادی را درک کنند که ماسک به صورت دارند چون دهان آنان کاملا پوشیده می‌شود. به منظور مقابله با این نکته، لارنس ماسک‌هایی تولید کرده که در قسمت دهان، یک پنجره شفاف دارد.

این دختر در فیسبوک نوشته است: درست قبل از همه‌گیری بیماری این ماسک تولید شد و به مرحله تجاری رسید تا به ناشنوایان کمک کند که دهان پزشک معالج را برای لب‌خوانی مشاهده کنند. به دلیل کمیاب شدن ماسک، همه شروع کردند به ساختن ماسک برای استفاده شخصی خودشان، و من هم فکر کردم:‌ چرا برای همه درست نکنم؟

یک نفر درباره آن اینطور نظر داد:‌ من حقیقتا عاشق این شدم! من مشکل شنوایی دارم و اگر پزشکان از این نوع ماسک استفاده کنند کمک بزرگی به من می‌شود.

یک نفر دیگر گفت:‌ فوق‌العاده است، عالی است! نیاز زیادی به این ماسک وجود دارد.

شمار قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا تا پایان روز جمعه ۳ آوریل به ۷۴۰۶ نفر رسید.

بنا بر آمار منتشرشده از سوی دانشگاه جان هاپکینز، تنها در ۲۴ ساعت منتهی به عصر جمعه، نزدیک به ۱۵۰۰ نفر دیگر از مبتلایان به کووید ۱۹ در این کشور جان باختند که بدترین رکورد ۲۴ ساعت مرگ و میر این بیماری در آمریکا طی یکماه اخیر محسوب می‌شود.

کد خبر 497778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =