فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران درباره استفاده از پلاسمای خون بهبودیافتگان کرونا برای درمان مبتلایان توضیح داد.

علیرضا زالی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه کماکان ممکن است در تهران شاهد امواج جدیدی از بازگشت و گسترش شیوع کرونا باشیم، اظهار داشت: امیدواریم  آمادگی درمانی بیمارستان ها بیش از گذشته در کشور حفظ شود.

وی با بیان اینکه نیروهای حوزه درمان و بهداشت خدمات ارزنده ای را تاکنون ارائه داده اند، خاطرنشان کرد: هر چه از زمان شیوع این بیماری می گذرد، ممارست و تجارب کادر درمان بیشتر می شود، ضمن اینکه پیوستن به مجموعه غربالگری ملی توسط تیم بهداشت و درمان و برطرف شدن مشکلات آماری، سال های متمادی در شهر تهران با آن روبرو بودیم.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران از شکل گیری همکاری مستمر شهرداری تهران با معاونین امور بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی با هدف غربالگری بیماران و با همت مراقبین سلامت خبر داد.

زالی اظهار امیدواری کرد: با انجام این غربالگری در شهر تهران به ویژه در افرادی که علائم بالینی خفیف دارند و نیازی به مراجعه به مراکز درمانی ندارند، بتوانیم موارد بیشتری از بیماری کووید ۱۹ را شناسایی کنیم.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به اینکه اهدای پلاسمای خون بهبود یافتگان به کرونا در بیمارستان بقیه الله و مسیح دانشوری در حال انجام است، خاطر نشان کرد: این پروژه عملیاتی در حال اجراست و صرفا مستلزم اهدای پلاسما توسط بهبودیافتگان به کووید ۱۹ یک ماه پس از بهبودی است.

وی با اشاره به اینکه میزان اثرگذاری روش کمک درمانی اهدا پلاسمای خون نیازمند مستندات بیشتر بالینی است، اظهار امیدواری کرد: با توجه به اینکه این روش کمک درمانی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا مورد تایید است، در روزهای آینده آمار اولیه پلاسمادرمانی به عنوان یک مداخله اثربخش اعلام می شود تا بتوانیم خبرهای خوبی از نتایج امیدبخش آن به مردم ارائه دهیم.

کد خبر 497534

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار