مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
۰ نفر

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان با اشاره به آتش‌سوزی در ۴۳ هکتار از عرصه‌های مرتعی در سال گذشته، گفت: حیات وحش از آتش‌سوزی در این عرصه‌ها آسیبی ندید.

حیات وحش

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، امیر عبدوس چهارشنبه ۱۳ فروردین ابراز داشت:  ۴۳ هکتار و ۴۶۰ متر مربع از عرصه‌های تحت پوشش محیط‌ زیست استان سمنان طی ۱۰ فقره آتش‌سوزی از بین رفت و اگر سرعت عمل و تلاش محیط بانان نبود، ممکن بود وسعت آتش‌سوزی بیش از این باشد.

وی ادامه داد: از مجموع ۱۰ مورد آتش سوزی در مناطق تحت پوشش محیط زیست استان سمنان چهار مورد آتش سوزی به وسعت چهار هکتار و ۶۰ متر مربع در شاهرود و ۶ مورد آتش‌سوزی در عرصه های مرتعی و جنگلی شهرستان مهدیشهر رخ داد.

عبدوس بیان کرد: با توجه به بارندگی خوب در سال ۹۸ تراکم گیاهان علفی، یکساله و چندساله در شهرستان مهدیشهر به صورت چشمگیری افزایش یافت و به همین میزان خطر آتش‌سوزی نیز دوچندان شد.

وی بیان کرد: ۲ مورد آتش‌سوزی به وسعت حدود ۲۸ هکتار در خارج از حوزه استحفاظی محیط زیست استان سمنان رخ داد که که ماموران یگان حفاظت استان در مهار آتش به استان همجوار کمک کردند.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان گفت: عامل بیش از ۹۵ درصد آتش‌سوزی‌ها در مناطق تحت پوشش حفاظت محیط زیست استان در سال گذشته سهل‌انگاری و عامل انسانی بود و آگاه‌سازی و مشارکت مردمی لازمه حفظ محیط‌زیست به عنوان میراث گرانبها و ثروت خدادادی است.

۱۶ درصد از مناطق حفاظت شده کشور در استان سمنان وجود دارد و حدود ۳۰ درصد از انواع گونه‌های گیاهی و جانوری کشور از جمله گونه های خاصی مانند یوزپلنگ آسیایی، پلنگ ایرانی، زاغ بور و گورخر ایرانی در این استان زیست می‌کنند.

کد خبر 496998

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سمنان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha