شهردار تهران با بیان اینکه ایران همزمان با دو ویروس کرونا و تحریم می‌جنگد گفت: شهرداری تهران هرگز تجربه چنین بحرانی‌ها را نداشته است.

حناچی

به گزارش همشهری آنلاین،  پیروز حناچی شهردار تهران سه شنبه شب در حاشیه اجرای ویودئو مپینگ روی برج آزادی در جمع خبرنگاران، این اقدام را به عنوان اعلام همبستگی با مردم جهان که با  بیماری منحوس کرونا درگیر شده اند عنوان کرد و به بخشی از شعری از سعدی اشاره کرده و گفت: «بنی آدم اعضای یک پیکرند / که در آفرینش ز یک گوهرند / چون عضوی به درد آورد روزگار / دگر عضوها را نماند قرار /  تو کز محنت دیگران بی غمی / نشاید که نامت نهند آدمی.» 

به گزارش فارس وی با بیان اینکه اجرای ویدیو مپینگ را همکاران ما در سازمان زیباسازی آماده کردند، اضافه کرد: این دومین برنامه از سری ویدو مپینگ ها در دوران شیوع ویروس کرونا است، نخستین برنامه برای اعلام همدردی با مردم ووهان چین اجرا شد که تاثیرات بسیار خوبی داشت.

شهردار تهران با اعتقاد به اینکه ایران با  دو ویروس کرونا و ویروس تحریم‌ها می جنگد و شرایط سخت تری دارد، توضیح داد: با اجرای ویدئو مپینگ ضمن اعلام همدردی و همبستگی با همه کشورهایی که با این بیماری مبارزه می کنند، نشان دادیم که در این شرایط انسانی نیست که تحریم ها ادامه پیدا کند و مردم شریف ایران بیش از این تحت فشار باشند. کسانی که اینطور که فکر می کنند مطمئنا باید به اندیشه اساسی زندگی انسانی و جامعه بشری به گونه دیگری نگاه کنند. 

حناچی گفت: در هر صورت برای کنترل این پاندمی تلاش خیلی زیادی در جهان انجام شده است. ما هم در ایران با توجه به شرایط خاص اقتصادی و تحریم جا دارد از بخش درمانی که انصافا آبرومندانه این کار را مدیریت و تلاش می‌کنند در فضای کمبود امکانات این روزها را مدیریت کنند، تشکر کنیم.

وی با بیان اینکه ما هم در شهرداری تهران تلاش کردیم بخشی از این فعالیت ها را هم به هموطنان ایرانی و هم به جهانیان نشان دهیم، درباره بازتاب اجرای ویدئو مپینگ توضیح داد: تخستین بار که  درباره ووهان این کار را کردیم، شهردار پکن به اندازه کمک هایی به سنگاپور، ایتالیا و سئول (کره جنوبی) ارایه کردند جمعا به ایران این کمک ها را داnند و  اشاره کردند «فراموش نمی کنیم کسانی که در شرایط سخت از ما حمایت کردند». البته این کار یک کار مرسوم در نیا است اعلام همدردی و همبستگی مخصوصا وقتی همه درگیر آن هستند اقدامی انسان دوستانه است. 

به گفته شهردار تهران؛ کمک هایی بیشتر از ایران به چین رفت، در شرایط سخت‌تر از چین به ایران برگشت، همانطور که در شرایطی مثل زلزله و سیل کشورها به هم کمک می کنند، در این روزها هم این کمک ها ادامه دارد. 

حناچی درباره نامه به شهرداران کلانشهرها درباره ویروس کرونا هم توضیح داد: این نامه اعلان بود و طبیعتا در نشست‌های دوره ای مجموعه جهانی کلانشهرها این موضوعات مورد بحث قرار می گیرد، ما جریانی را آغاز کردیم که بازخوردش را درآنکارا گرفتیم، این شهر وب سایتی را طراحی کرده و همه از کلانشهرهای جهان برای به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در مبارزه با این ویروس دعوت کرده است. ارایه تجربیات سبب می‌شود هم، شهرها از اقدامات هم مطلع شوند و هم حس همبستگی افزایش پیدا می‌کند. 

شهردار تهران با اشاره به اقدامات سازمان متبوعش در مبارزه با ویروس کرونا گفت: تا به امروز تجربه برخورد با بحرانی این چنین فراگیر را نداشتیم. تنظیم بسیاری از پروتکل‌های زمان بر بود، اما شهرداری تهران جزو دستگاه هایی بود که فعالیت و ستاد خود را از همان روزهای نخست آغاز کرد. از طرف دیگر تشکیلاتی تحت عنوان مدیریت بحران در سطح شهر تهران وجود دارد که از روزهای اول این ایپدمی آغاز به کار کرد.

کد خبر 496979

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محمد IR ۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
    1 0
    خوبه دیگه تمام بی لیاقتی را میشود انداخت گردن کرونا و تحریم 40 ساله همین بساطه

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار