ژاپن برای کمک به کارکنان بخش سلامت ایران و جامعه پناهندگان در ایران مبلغ 7 میلیون دلار به دفتر برنامه غذای ایران کمک کرد

ژاپن کمک

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از دویچه‌وله، دفتر برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد (WFP) در تهران از کمک هفت میلیون دلاری ژاپن به این سازمان در ایران خبر داد. برنامه جهانی غذا روز دوشنبه ۱۱ فروردین (۳۰ مارس) اعلام کرد که از این کمک برای پاسخ  به شیوع ویروس کرونا "از طریق حمایت از کارکنان بخش سلامت ایران و نیز تقویت مقاومت جامعه پناهندگان استفاده خواهد کرد." 

بر اساس بیانیه صادر شده در وب‌سایت برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد در ایران، قرار است ۶۰  درصد از این کمک مالی به "خرید تجهیزات حفاظت شخصی برای مصرف سه ماه  بیش از پنج هزار کارمند و داوطلب جمعیت هلال احمر ایران که مسئولیت غربالگری افراد در مبادی ورودی شهر را بر عهده دارند،" اختصاص داده است. بر اساس این گزارش، وسایل حفاظت شخصی شامل ماسک جراحی، ماسک N95 و لباس ایزوله است که "طی روزهای آینده از انبار واکنش بشردوستانه سازمان ملل متحد در دبی به ایران ارسال خواهد شد." 

بنا به گزارش برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد، ۴۰ درصد مابقی کمک ژاپن قرار است برای "حمایت از ۳۱ هزار پناهنده افغان و عراقی که در مهمان‌شهرهای سراسر کشور زندگی می‌کنند" صرف شود. این حمایت شامل کمک غذایی و آموزش بهداشتی خواهد بود. 

کد خبر 496582

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار