کمدین محبوب ژاپنی که او را با جری لوییس فقید مقایسه می‌کردند، نخستین چهره مشهور در سرزمین آفتاب تابان است که قربانی ویروس کرونا می‌شود.

كن شيمورا كمدين ژاپني كه قرباني كرونا شد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ای‌پی، کن شیمورا که از تمام گروه‌های سنی و نسل‌های ژاپنی هوادار داشت، در روزهای گذشته در بیمارستان توکیو تحت درمان بود اما سرانجام تسلیم ویروس مرگبار و مرموز کرونا شد و در ۷۰ سالگی از دنیا رفت. او با شیوه کمدی اسلپ‌استیک و چهره بامزه و لب‌های همیشه‌خندان مخاطبان را شاد می‌کرد.

شیمورا پس از آلوده شدن به ویروس کرونا سینه‌پهلو کرد و روز ۲۰ مارس با تب و تنگی نفس در بیمارستان بستری شد. او در روزهای اخیر از ونتیلاتور هم استفاده می‌کرد که بی‌نتیجه بود. هواداران و دوستداران این کمدین محبوب پس از شنیدن خبر مرگ شیمورا صبح روز دوشنبه مقابل بیمارستان توکیو گرد آمدند و در حضور نمایندگان رسانه‌های گروهی یادش را گرامی داشتند.

یوسونوری شیمورا ملقب به کن شیمورا برای ژاپنی‌ها یادآور جری لوییس (کمدین فقید آمریکایی) بود و مرگ او بسان یک بمب در ژاپن سر و صدا کرده است. شیمورا قرار بود یکی از حمل‌کنندگان مشعل بازی‌های المپیک توکیو هم باشد که به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا تا تابستان سال ۲۰۲۱ به تعویق افتاد. او تا امروز مشهورترین قربانی کرونا در ژاپن است.

این در حالی است که روز یکشنبه ۶۸ مورد تازه بیمار مبتلا به کرونا در توکیو گزارش شد تا آمار مبتلایان در پایتخت به ۴۳۰ نفر برسد. تعداد افراد کرونامثبت در سراسر ژاپن ۲۵۷۸ مورد است که ۷۱۲ مورد آن به یک کشتی تفریحی مربوط می‌شود.

کد خبر 496520

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =