فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۱ حمزه نزاجا از کنترل بدون اغماض تردد خودروهای غیربومی در ۶ محور اصلی و ۵ محور فرعی آذربایجان‌شرقی خبر داد.

کنترل تردد خودروها

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، امیر سرتیپ دوم عیسی میرزایی یکشنبه ۱۰ فروردین با تشریح اقدامات ارتش جمهوری اسلامی ایران برای کنترل شیوع بیماری کرونا، افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه رزمایش دفاع بیولوژیک «لبیک امام خامنه‌ای» که توسط نیروهای چهارگانه ارتش در سراسر کشور اجرا می‌شود، اقدام به کنترل عبور و مرور خودروها و نفرات در ورودی‌ها و خروجی‌های اصلی و فرعی آذربایجان شرقی می‌کند.

وی گفت: با درخواست استاندار آذربایجان شرقی و استانداران سه استان همجوار، ارتش در ۶ محور اصلی و ۵ محور فرعی آذربایجان شرقی مستقرشده است تا نسبت به اعمال محدودیت‌های عبور و مرور مصوب شده در ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا اقدام کند.

امیر میرزایی ادامه داد: ارتش در محورهای اصلی جاده شهید کلانتری (دونقطه)، سلماس - شبستر، میاندوآب - ملکان، سراب - اردبیل، میانه - زنجان و محورهای فرعی جلفا - مرند، مرند - تبریز، کشک سرای - بازرگان، سراب - تبریز و مراغه - تهران اقدام به کنترل تردد خودروها و نفرات ورودی و خروجی به استان می‌کند؛ در هر یک از پست‌های کنترلی سه یگان از نیروهای ارتش ازجمله یگان‌های «ش. م.ه» برای ضدعفونی و گندزدایی خودروهای مجاز به عبور، یگان‌های بهداشت و درمان برای غربالگری و پایش سلامت افراد به‌وسیله تب سنجی و اکسیژن‌تراپی و یگان‌های تأمین و پشتیبانی حضور دارند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۱ حمزه نزاجا گفت: یگان‌های بهداشت و درمان ارتش در صورت تشخیص افراد مشکوک به کرونا، آن‌ها را توسط آمبولانس‌های مستقر در پست‌های کنترلی به مراکز درمانی منتقل می‌کنند.

ارشد نظامی ارتش در آذربایجان شرقی و اردبیل ادامه داد: در تمامی محورهای اصلی و فرعی استان، کنترل عبور و مرور خودروها و نفرات به‌شدت جدی و بدون هیچ‌گونه اغماض انجام می‌شود و کسانی که مدارکشان متعلق به استان آذربایجان شرقی نباشد به‌هیچ‌وجه امکان ورود به داخل استان را ندارند و در مبادی ورودی برگشت داده می‌شوند.

امیر  میرزایی اظهار کرد: خودروهای امدادی، حمل مواد غذایی و سوختی مستثنی هستند و مشکلی برای تردد آن‌ها وجود ندارد.

وی گفت: از همه مردم عزیز خواهشمندیم به درخواست‌ها و ابلاغ‌های ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا توجه کنند تا همکاران ما در ارتش مجبور به بازگرداندن آن‌ها از مبادی ورودی استان نشوند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۱ حمزه آذربایجان تأکید کرد: مقررات منع ورود افراد غیربومی به استان بدون اغماض و باقدرت اعمال می‌شود، چراکه این امر خواست قاطبه مردم عزیز است تا بتوانیم چرخه انتقال ویروس کرونا را متوقف کنیم.

امیر میرزایی در ادامه از اقدام ارتش برای ایجاد و تجهیز مرکز نقاهتگاه ۲۰۰ تختخوابی بیماران کرونایی خبر داد و گفت: در صورت درخواست دانشگاه علوم پزشکی تبریز این مرکز قابل ارتقا است تا کسانی که امکان قرنطینه خانگی پس از طی مراحل درمان در بیمارستان را ندارند، در این مراکز که امکانات پزشکی اورژانس نیز در آن مستقر است، دوره درمان خود را تکمیل کنند.

وی در پایان از تلاش همه‌جانبه ارتش برای کمک به ریشه‌کنی ویروس کرونا در راستای تحقق شعار «ارتش فدای ملت» خبر داد و تأکید کرد: همه امکانات ارتش متعلق به مردم است و ما از هیچ تلاشی برای ریشه‌کن شدن ویروس کرونا در استان و کشور فروگذار نخواهیم کرد.  

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان شرقی روز گذشته به یک‌ هزار و ۳۶۱ نفر رسیده و تعداد فوت‌شدگان استان به ۱۳۰ نفر افزایش‌یافته است.  

کد خبر 496274

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آذربایجان شرقی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha